У Харкові відкриється виставка унікального петриківського розпису


Дата публикации: 9 июля 2016

З 14 липня по 13 серпня в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва експонуватиметься персональна виставка народного мистецтва Олени Кічкіної «Мальовничо!».

Олена Кічкіна молода перспективна художниця, яка більше себе позиціонує як народна майстриня. Не дивлячись на персональну виставку в Мюнхені, виставки в інших країнах світу, в Харкові — це перша персональна виставка Олени.

Ця експозиція приурочен  до 25-ї річниці Незалежності України.

На виставці будуть представлені роботи Петриківського розпису як в картинах, так і на скриньках, підносах та інших предметах побуту. Крім Петриківського розпису будуть експонуватися роботи інших видів слов’янського розпису. Олена майстерно поєднує давні українські традиції з власним баченням. На виставці «Мальовничо!» глядачі зможуть побачити сучасне прочитання народного мистецтва.

Довідка: Освіта: Міжнародний Слов’янський університет, спеціальність «Міжнародні відносини»; Харківський педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди, факультет «Художньо-графічний». Вивчала китайський живопис в Тяньдзінском технологічному університеті (м..Тяндзінь, Китай).

Постійний учасник обласних і всеукраїнських виставок.

З 2011 року займається декоративно-прикладним мистецтвом, Петриківським розписом, Жостовским розписом, китайським живописом Гохуа.

З 2012 року бере участь в художніх виставках.

У 2013-2014 експонувала свої роботи в Польщі: містах Люблін (в рамках Ягеллонськой ярмарки) і Щецин (на запрошення української діаспори).

У 2013 році учасниця Всеукраїнської виставки народного мистецтва «Кращий твір року».У 2014 році брала участь у виставці «Петриківка — душа України».

У 2015 році брала участь у виставці «з Петріківкою у серці».

У липні 2015 року відбулася персональна виставка в м Мюнхені в культурному центрі «Місто» і в консульстві України в Мюнхені під патронатом дружини консула Олесі Костюк.У грудні 2015 року брала участь у виставці баварських художників в «KulturpavillonMunchen».

Проводить майстер-класи та лекції з мистецтвознавства.

Урочисте відкриття виставки — 14липня о 17.00.

 

Під час роботи виставки відбудеться низка культурологічних заходів:

19липня о 17:00 — Лекція з мистецтвознавства з циклу лекцій «Предмет в мистецтві, взаємодія знаків», тема: «Дзеркала і обманки в живопису». Лектор — мистецтвознавець Коваль О.В.

27липня о 17:00 –майстер-клас з Петриківського розпису від авторки виставки «Мальовничо!» Олени Кічкіної.

3серпня о 17:00 – Лекція з історії мистецтва з циклу лекцій  «Простір і час українського мистецтва (XIX — ХХ ст.)». Тема: «Сучасне мистецтво України. Частина 2 – Нові тенденціїкінця 80-х – 90-х років ХХ ст.» Лектор – мистецтвознавець Пухарев Вікентій.

9 серпня о 17:00 — майстер-клас з жостовського розпису від авторки виставки «Мальовничо!» Олени Кічкіної.

11 серпня о 17:00 – творча зустріч з авторкою персональноївиставки народного мистецтва «Мальовничо!»ОленоюКічкіноюз елементами майстер-шоу по китайськомуживописуГохуа.

 

На усі заходи вхід вільний.

Так же на KharkovInform: