У Харкові відкрилася виставка, присвячена 130-літтю з дня народження Зінаїди Серебрякової


Дата публикации: 4 декабря 2014

В галереї «Мистецтво Слобожанщини» обласного центру культури і мистецтва відкрилася виставка «Нескучний пленер – 2014», присвячена 130-літтю з дня народження Зінаїди Серебрякової.

 

Чим був «Нескучний пленер – 2014»? Зовсім не тільки «малюванням на свіжому повітрі» у найпривабливішому для кожного справжнього художника куточку Слобожанщини – селі Нескучному Харківського району Харківської області, де народилася, зустріла своє єдине на все життя кохання, народила двох дітей і створила всесвітньо відомі полотна Зінаїда Серебрякова (1884–1967).
Це була спроба подолати 130-річну відстань і акумулювати у собі час і простір, позначені причетністю до Вічності. Адже доторк до життя генія – завжди доторк до Вічності, розповідають організатори.

 

На виставці у галереї «Мистецтво Слобожанщини» представлені живопис, графіка, художні фото переважно відомих майстрів, таких як Ніна Кібрік, Володимир Оглоблін, Олександр Лисенко, Олександр Шило, Денис Чернов, Олексій Будник, Наталя Войценя, Станіслав Вовчук, Олександр Чемоданов, Борис Каган, Ольга Смоліна, Володимир Ратнер, Леонід Золотарьов, Олександр Смородін, Олександр Мосін, Сергій Радіонов, Юлія Чорнуха, Руслан Варламов, Наталя Горошко, Євген Олексієнко, Ірина Селіщева, Тетяна Романова, Наталя Чиженко, Ігор Лаптєв, Сергій та Олексій Лазареви та деяких інших, хоча є і твори молодих художників – Андрія Ключнікова, Олега Станічнова, Гліба Дьяківського, Марини Приходько, Ганни Булгакової та ін.

 

Протягом грудня 2014 р. ювілейні виставки за результатами пленеру демонструватимуться на кількох виставкових майданчиках, що дасть можливість оцінити і масштабність проекту, і художні здібності усіх його учасників.
У 2015 р. виставки за результатами пленеру у різних форматах пройдуть у Харківському художньому музеї, Пархомівському художньому музеї ім. П.Ф. Луньова та в інших культурних закладах Харківщини, а також помандрують за її межі, зокрема у Путивль.

 

Де: Галерея «Мистецтво Слобожанщини»
(Держпром, 4-й під’їзд, 1-й поверх)

Час роботи: ВТ-СБ, 11.00-19.00, без перерви.

 

Виставка відкрита до 17 грудня.

Так же на KharkovInform: