Миттєвості життя


Дата публикации: 1 октября 2011

Україна здавна славиться талановитими майстрами з народу, заполоненими одвічним, нестримним бажанням творити. Одним з них є наш сучасник, земляк Микола Бєлоусов. Музей народного мистецтва Слобожанщини презентує персоналію художника з приводу 70-річчя творчої діяльності.

Живописом Микола Іванович захоплюється з дитинства. Може бути тому, що 1927 року народився у Краснокутську – мальовничому куточку на Харківщині. 1940 року на обласному конкурсі дитячого малюнку Микола отримав І премію за твір до кінострічки «Остання ніч». Цю подію він вважає початком свого творчого шляху. 1945-1955 роках Бєлоусов навчався в студії образотворчого мистецтва ПК «Залізничник». 1963 року закінчив заочний народний університет образотворчого мистецтва ім.Н.К.Крупської у Москві.

Микола Іванович має багатий життєвий досвід. Перша освіта – слюсар-інструментальник, яку він отримав в Харківському профтехучилищі за часи ВОВ. Практику приходилось проходити і в прифронтовій смузі. Майбутній художник замальовував олівцем поля боїв з розбитими танками і літаками. Це дуже допомагає йому при створенні серії творів про бойові події за часи ВОВ. Воєнні кораблі він вивчав подорожуючи в Криму і на Балтиці. Друга професія майстра живопису – тренерська діяльність. Микола Іванович після війни захопився футболом, створив футбольну команду, закінчив технікум фізичної культури в Ленінграді.

Спочатку з командою, потім з виставками і просто, як турист, об’їздив всю країну за часи Радянського Союзу від Балтії до Далекого Сходу. І повсюди робив олівцеві начерки, які потім перетворювалися в живописні полотна. Миколі Івановичу підвладний будь-який жанр живопису. У нього є серії пейзажів, міської архітектури, культових споруд, натюрмортів, квіткових композицій. Майстра дуже цікавить тема Сходу – Китаю. Він з задоволенням малює птахів і тварин. Особливістю творчої манери художника є динамічність. Навіть квіти на його полотнах знаходяться в постійному русі, а втім, як і він сам. В своєму віці Микола Іванович дуже енергійна людина, яка не втратила ні молодості душі, ні свіжості сприйняття навколишнього середовища і повсякденності. Він – оптиміст і непосида, тому і творчість майстра оптимістична, яскрава, динамічна. Навколо нього завжди багато людей. Твори художника теж постійно в русі – експонуються у плацах культури, галереях, музеях, бібліотеках міста.

Особливу увагу в творчості майстра привертає серія «Старий Харків» з міськими пейзажами і храмами в повоєнні роки. Ці твори мають вже не тільки художню, але й історичну цінність. Микола Іванович продовжує активну творчу діяльність. У нього багато планів на майбутнє.

Так же на KharkovInform: