IX Міжнародний театрально-дизайнерський фестиваль «ЖИВИ!»


Дата публикации: 6 августа 2018

З 22 по 27 серпня відбудеться IX Міжнародний театрально-дизайнерський фестиваль «ЖИВИ!», на якому зберуться гості з Білорусі, Литви, Польщі, Німеччини, Словаччини.

 

22 серпня, 19.00

Палац студентів Юракадемії

«Ти особливий». Мюзикл М. Дрегановой та І. Галенко за мотивами Макса Лукадо (Харків)

Все, що стосується тебе — особливе. Твоє волосся, колір шкіри, характер, хода… Ці речі роблять тебе особливим. «Ти особливий» — так вважають і автори мюзиклу, створенного за мотивами розповідей американського письменника Макса Лукадо. Говорити про унікальність з нами будуть актори… точніше, діти, а ще точніше, діти-актори. Хто, як не вони? Актори — учасники відомого українського дитячого народного художнього ансамблю танцю «Щасливе дитинство» — лауреати 328 міжнародних і національних конкурсів, тільки за останні три роки володарі 26 Гран-прі або головних призових місць на фестивалях.

Повірте в свою унікальність. Секрет щастя полягає

саме в цьому.

 

24 серпня, 19.00

Будинок актора, основна сцена

«Одноклассники» Т. Слободзянек

(Молодіжний театр «Верим!», Дніпро) Вистава «Одноклассники» за п’єсою Тадеуша Слободзянека від театру «Верим!» не залишить жодного глядача байдужим. Можно сперечатися, чи знищували поляки чи українці евреїв у минулому столітті, адже як з цим жити зараз, коли це таки було? А як вижити, коли твій однокласник по той бік війни? Слухаєш, як на уроці історії, і не розумієш — про які часи йдеться… А після вистави кожен піде зі своїми думками, бо подумати буде про що. Ця вистава — лауреат регіонального фестивалю прем’єр сезону «Січеславна-2017» в номінаціях «Кращий драматичний спектакль» і «Краща жіноча роль другого плану».

 

25 серпня, 15.00

Будинок актора, основна сцена

«Сказки Простого Карандаша» Е. Клюєв/В. Лившиц (Театр «П’яте колесо», Донецьк)

Що ховається під назвою «П’яте колесо» і навіщо воно нам? Здається, з назви «П’яте колесо» важко зрозуміти, що мова йде про театр. Але так, це театр, за яким стоїть сильна історія. Його діяльність розпочалась у 2002 році в Донецьку командою друзів, яких об’єднала любов до театру. Театр був первістком «Живи!» у 2007 році, коли фестиваль проводився вперше! На жаль, історія театру завершилась у 2014 році через відомі всім нам причини. Воєнні дії змусили учасників театру припинити його роботу. Зараз вони розкидані по Україні і світу та мають назву ВПО. Вони зберуться згадати ТЕ життя…

 

25 серпня, 21.00

Муніципальний культурний центр

(ПК «Металіст»)

«Суперстар». Авторський проект К. Томільченко та О. Братковського («Інший театр», Київ)

Тільки но відлунали оплески яскравому виступу Костянтина Томільченко на шоу «Америка має таланти», та ось в Харкові друга його вистава з Олександром Братковським. Перший спільний творчий експеримент, що буде представлено в рамках фестивалю «Живи!».

«Суперстар» — комедійний моноспектакль з елементами звукоімітації. Представляє самотність, комічність життя — це наша реальність з присмаком сарказму.

Герой вистави — 70-річний чоловік у виконанні Олексія Краснова.

«Всё идет в одно место…

История жизни одинокого старика. Жизнь, треш, облегчение и кот Барсик… «Барсик, кис-кис-кис».

Иди на!

І тут приходить розуміння, що з кожним днем ми все ближче до звання «суперСТАР»…

 

23 серпня, 19.00

Будинок актора, основна сцена

«Монодії в червоному». Поетично-документальна вистава, створена коллективно під час творчої лабораторії («Гармидер», Луцьк)

В основі вистави — сім історій. Сім документальних історій поетів кривавого ХХ століття. Пауль Целан, Маріє Ундер, Юзеф Лободовський, Зузанна Гінчанка, Лариса Геніюш, Чеслав Мілош та Олена Теліга постають перед глядачем нехрестоматійно-оголеними. Вони радіють, люблять, зраджують, втікають і стрибають з мосту… Зворушливо-інтимні факти їх біографій та пронизливі вірші поєднуються у динамічних речитативно-пластичних історіях, що лишають по собі болючий червоний слід та бажання знову стати маленькою дитиною, яка кидає камінці на березі річки. Сім історій, які варто пережити. Семеро, що хочуть говорити до вас рядками своїх віршів.

Так же на KharkovInform: