Вечір памяті Зінаїди Серебрякової


Дата публикации: 19 сентября 2011

19 вересня, 17.00

Вечір «На терасі у Харкові століття потому» відбудеться у дворі будинку № 25 по вул. Червоножовтневій (колишній Конторській), де у 1919 – 1920 рр. жила разом із дітьми та матір’ю славетна художниця Зінаїда Євгеніївна Серебрякова (1884 – 1967), вже на той час настільки відома й високо поцінована колегами, що саме її — єдину жінку за усю історію існування Імператорської Академії мистецтв – у жовтні 1917 р. високочолі митці хотіли обрати академіком, та Жовтнева революція не дала змоги цього зробити.

Смерть чоловіка, холод і голод пережила у ці жахливі харківські роки художниця, однак саме у цьому будинку вона намалювала кілька портретів своїх друзів-харків’ян (Олени Нікольської, Галини Тесленко та інших), а також увічнила цей дім, його веранду (що, на щастя, збереглася майже такою, якою була сто років тому) у роботах 1919 р. «На террасе в Харькове» та «Карточный домик», де зображені діти художниці в інтер’єрі будинку на Конторській.

В акції беруть участь мистецтвознавці, художники, актори, музики, поети. Організаторами заходу є Етнографічний музей «Слобожанські скарби» імені Г. Хоткевича НТУ «ХПІ», видавництво «Раритети України», Українське товариство охорони пам’яток історії та культури, Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини, творчий центр «Апарте», рекламне агентство «ІРІС».

19 вересня – день смерті Зінаїди Серебрякової. Уперше в Харкові у цей день зберуться шанувальники її таланту. У програмі – відкриття меморіального постеру на будинку, літературна композиція за листами З. Серебрякової та Є. Лансере, написаними на Конторській 25, та спогадами Галини Тесленко й Тетяни Серебрякової про життя у цьому домі, а також концерт, перегляд слайд-шоу та фрагменту фільму, присвячених художниці.

Так же на KharkovInform: