БЛЯХА МУХА, польсько-український театральний проект-лабораторія


Дата публикации: 31 августа 2011

30 та 31 серпня , Харківська набережна, 4, 20.00

Уперше українською мовою перекладено шість п'єс одного з найекстравагантніших та загадковіших польських авторів, Станіслава Іґнаци Віткєвіча: "Мати", "Каракатиця", "Ласощі й макаки, або зелена пігулка", "Соната Вельзевула", "Вар'ят і монашка", "Бляха муха".

У нашому проекті працює перекладацька лабораторія і вже у вересні всі п'єси будуть доступні для українського читача у повному обсязі.

У проекті також працює режисерська лабораторія. Три відділення вистави, що будуть показані на трьох окремих площадках одночасно, ставлять три польських режисери. Молоді українські режисери беруть участь у репетиційному процесі та документації проекту. Музика та сценографія до вистави створюються польськими художниками та композитором. У виставі задіяні п'ятнадцять акторів та троє музикантів з усієї України.

Прем’єрні покази відбудуться у Харкові, Львові та Варшаві. Для презентацій використано постіндустріальний міський простір. У Харкові — це склади фармацевтичної фабрики, що розташовані на місці вже неіснуючої вілли Жаткіна, де в той же час, коли Віткаци писав свої п'єси, у Харкові жила й працювала трупа "Березолю" під керівництвом Леся Курбаса.

Театр "Коло" (Варшава)
Художній керівник: Іґор Ґошковські
Режисура: Аґата Дичко, Анета Трошинська, Ігор Ґошковські
Переклад: Михайло Барбара
Костюми: Йоанна Ґавронська
Музика: Пйотр Табакернік
Музиканти: Юрій Яремчук, Андрій Арнаутов, Олег Воробйов
Актори: Баль Євген, Барбара Михайло, Волошина Ірина, Ґомес Чакон Дарія, Кушніренко Дар'я, Мішина Ірина, Орехова Дар’я, Рашидов Рустам, Савєльєв Павло, Сердюк Олександр, Стороженко Мар’яна, Чернявський Дмитро, Циба Михайло, Цимбал Наталія,
Координатори: Катажина Крапач, Марія Заіченко
Асистенти: Аліція Брудло, Зузана Войда
Промоція: Катажина Собала
Платформа проекту: театр "Арабески" (Харків)

Виставу створено за підтримки Уряду столичного міста Варшава, Інституту Адама Міцкевича, Польського інституту в Києві.
Партнери проекту: Генеральне консульство РП у Харкові, Генеральне консульство РП у Львові, Мистецьке об'єднання "Дзига"
Інформаційна підтримка: ІА Мост, www.mediaport.ua, www.artvertep.com, www.sumno.com.

Так же на KharkovInform: