«Зимова казка» за Шекспіром у легендарному театрі Глобус, до 15 червня онлайн


Дата публикации: 10 июня 2020

На платформі Theatrehd транслюватимуть виставу «Зимова казка».   Як зазанчають на офіційній сторінці у Facebook: «Зимова казка» — одна з п’єс Шекспіра, що причаровують своєю «неправильністю». Її перші три акти — заплутана драма з гіпертрофованою дружбою, немотивованими ревнощами, спробами отруєння, смертями і дельфійським оракулом. Її два останні акти — зворушлива пастораль, сповнена запізнілих примирень, міжкласових шлюбів та ожилих статуй. В одній із сцен драматург дає вказівку майбутнім постановникам, ніби знущаючись над ними: «Актор залишає сцену, переслідуваний ведмедем».
Режисерка Бланш МакІнтайр виплутується із пропонованих Шекспіром обставин із тріумфом. Ті самі протиріччя п’єси її не лякають, навпаки — дають привід повправлятись у драмі та комедії одночасно. Сцени при сицилійському дворі в її виставі нагадують типову «глобусівську» постановку в ренесансних костюмах, а богемські епізоди — щось із репертуару Національного, де персонажі сиплють дотепами і ходять у костюмах-трійках з голочки.

У цій виставі актори танцюють і ганяють по сцені як ужалені: ураганний темпоритм, заданий МакІнтайр, не дає глядачу опам’ятатися і почати рефлексувати на тему жанрової невизначеності та решти дивацтв «Зимової казки»

Так же на KharkovInform: