Збірка революційної поезії


Дата публикации: 23 июня 2014

Ще у квітні харківське видавництво «Віват» випустило книгу «Борітеся – поборите!» із підзаголовком «Поетика революції». До збірки увійшли вірші поетів різних поколінь та епох. Наскрізною темою антології стала боротьба за незалежність України.

Працювати над книжкою почали після найтрагічніших революційних  моментів у лютому 2014 року. Ідея створення антології виникла на Художній раді видавництва:

«Це було природнім поривом та спільно позицією нашого колективу – уточнює генеральний директор Юлія Орлова — В момент, коли не було зрозумілим, як саме будуть розвиватися події та історія нашої держави ми хотіли знайти відповідь, передусім, для себе – що чекає на Україну?»

Відповіді знайшлися у класичній поетиці. Взявши до роботи творчість Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, укладач Ольга Уліщенко, відтворила історичну панораму протестного руху України. У збірці з’являються також вірші Миколи Вінграновського, Василя Симоненко, Павла Тичини, Василя Стуса та інш. Сьогодення представлене трьома віршами молодих поетів – Андрія Любки, Дмитра Лазуткіна та Катріни Хаддад. Остання зізнається, що почувається трохи непевно поряд із визнаними геніями української літератури. Натоміть упорядник переконана, що живе слово та емоція Майдану, стали тією ниткою, яка допомогла з’єднати поетичне намисто книжки та прослідкувати еволюцію і логіку становлення української державності.

У якості ілюстрацій були використані фотографії з різних джерел, але роботи харківського фотокореспондента Мстислава Чернова з Майдану 2014 року найбільше привертають увагу. Поєднання, переважно, класичної революційної поезії із гостро-емоційними фотографіями теперішніх події підштовхує читача до аналізу історії України.

Так же на KharkovInform: