З 19 січня по 3 лютого 2018 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» буде експонуватися виставка сучасного українського іконопису.


Дата публикации: 18 января 2018

До перегляду гостям буде представлена серія робіт Лева Скопа, Миколи Мединського — легендарного капелану Залізняка, факультету церковного мистецтва Дрогобицького інституту Пресвятої Трійці та Харківської дитячої іконописної школи-майстерні «Левкас», яка була ініціатором виставки сучасного українського іконопису.
Виставка іконопису – це продовження життя ікони, як виду мистецтва. Серед багатьох робіт ви знайдете широкий спектр сучасного українського іконопису: роботи майстрів різних регіонів (Слобожанщина та Галичина), різних поколінь (визнаних майстрів та дітей початківців), різних конфесій та різних технік.

 

У  особистих творах  Лева Скопа ви побачите сучасні образи, що продовжують  традиції українського іконопису із автентичним світоглядними та технологічними особливостями. У колекції Лева Скопа є рідкісні роботи на гонтах – старому дерев’яному покритті церков, що згодом замінювалися на нові.

 

Друга частина експозиції представляє Харківську дитячу іконописну школу-майстерню «Левкас», яка з’явилася у Харкові наприкінці минулого року. Метою школи є відтворення умов стародавньої іконописної майстерні, в якій, наприклад, власноруч творяться фарби з кольорових глин та каменів на основі яєчної темпери, а також – створення дитячого іконописного простору, де будуть зростати справжні сучасні Майстри.

 

Будуть представлені роботи студентів факультету церковного мистецтва Дрогобицького інституту Пресвятої Трійці. Факультет є унікальним явищем на теренах не лише Львівської області, а й України. Його унікальність насамперед у тому, що програма п’ятирічного заочно-стаціонарного навчання гармонійно складена з двох компонентних складових – богословських дисциплін та численних мистецтвознавчих дисциплін (включаючи теорію і практику).

 

Відкриття виставки 19 січня о 17:00!

Так же на KharkovInform: