Выставки мая


Дата публикации: 30 апреля 2019

«Вільний простір» Ірина Ільїнська

до 20 мая,

Муніципальна галерея

Я говорю мовою кольорів і композиції. Ціную традиції своєї країні, томувикористовую у своїх роботах мотиви українських орнаментів. Менідуже не байдужа доля країни, тому я волонтерю, допомагаю українським військовим із самого початку війни. Я вірю, що ми можемо змінити країну. Щодня я борюся, щоб не втрачати надію. Тому у моїх роботахпанує сила весни. На них життя, котре розквітає. Я живу у цій країніі змагаюся за її незалежність щодня. Я художниця, і ці картини — цемої слова. Вони яскраві та емоційні. Я знаю, що таке справжня радість,любов і надія. Я переживала тривогу, біль, втрачала близьких.2 квітня 2019 року під обстрілом в Луганській області загинула мояподруга, старший солдат батальйона «Донбас» Яна Червона. Воназахищала наш Вільний простір. Цю виставку я присвячую їй.

 

 

 

 

«Рідний край»

до 31 травня,

галерея COME IN

На фотографічній виставці «Рідний край» зібрано роботи, виконані у впізнаваній манері харківської групи «Шило» (Влад Краснощок, Сергій Лебединський): чорно-білі, розмиті знімки, зернистість яких нагадує про графічний ефект меццотінто — друкарської техніки, знаної також як «темна манера». Поетично-моторошне звучання, що досягається цими прийомами, поєднує звичні вуличні сцени в цілісну оповідь про зрушення, що відбувались та відбуваються всередині українського суспільства та залишають знаки, які і фіксують та осмислюють автори. Частина робіт, які можна побачити на виставці, увійшли до фотокниги «Хроніка» — світлини зроблені в Харкові, а також під час Революції Гідності у Києві та на початку війни у Донецькій та Луганській областях. Книга видана у 2015 році німецьким видавництвом Dienacht Publishing.

 

 

Харків-Київ-Кропивницький

18 травня – 21 червня 2019 року Міжрегіональна документально-художня выставка, присвячена творчості М. Л. Кропивницького, в культурно-діловому центрі «Рубаненко і партнери». За участю Харківських художнього та історичного музеїв, Музею театрального, музичного та кіномистецтва України (м. Київ), Меморіального музею М.Л.Кропивницького (м. Кропивницький). У місті Кропивницькому видатний театральний діяч, драматург, композитор, співак почав свій славетний творчий шлях, отримав всесвітнє визнання, а на Харківщині він провів останні роки свого життя та залишився навічно. «Ніч музеїв – 2019» в творчому клубі «Гостинна на Дворянській» присвячується М.Л.Кропивницькому

Так же на KharkovInform: