Володимир Оглоблін проведе творчу зустріч


Дата публикации: 15 февраля 2012

У п’ятницю, 17 лютого, в Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» у Львові відбудеться творча зустріч із автором виставки «Колима/ГУЛАГ/Аляска» — фотохудожником Володимиром Оглобліним (Харків).

У рамках творчої зустрічі: слайд-програма «Тут народжується день. Магадан» із коментарями автора та урочисте закриття виставки «Колима/ГУЛАГ/Аляска».

Володимир Оглоблін 30 років мандрує світом із фотокамерою. У його колекції — неймовірні краєвиди із Каракумів, Алтаю, Таймиру, Тянь-Шаню, Якутії, Криму, Карелії, Уралу, Карпат… Він уміє дістатися туди, куди не кожен зможе, і побачити те, що недоступне погляду інших — особливу красу. Фотографуючи, він захоплюється, відкриває і пізнає, а пізнаючи, не припиняє милуватися і зворушуватися.

«На Колимі справді день народжується раніше, аніж на материку, що сприймається не тільки як метафора, а й як стан духу. Адже всі розуміють: звідси можна вирватися, тільки відлетівши в інший "потойбічний" материковий світ. Колима далека не тільки в географічному сенсі, а й із погляду житейського сприйняття комфорту й щастя. Це сформувалося довгими десятиліттями гулагівської системи ізоляції, котра залишила свою незриму тінь на цьому краї. Ось чому будь-які відвідини Колими — завжди калейдоскоп складних почуттів, думок, прояви якоїсь прихованої генетичної пам’яті, де зберігається і спливає навіть те, що було не з тобою. Магадан відкрився мені якось зовсім несподівано, із першими теплими променями червневого сонця, коли сіра палітра за одну ніч заяскріла усіма барвами. Кожний день приносив нові відкриття, нові враження, що їх я й намагався зобразити», — довірливо зізнається Володимир Оглоблін.

Так же на KharkovInform: