Виставковий проект «Slovenia / ART scanning» & «Photoarchive» презентують в рамках форуму «ART-KYIV Contemporary»


Дата публикации: 17 ноября 2014

Завтра, 18 листопада в «Мистецькому Арсеналі» (Київ) відбудеться відкриття форуму сучасного мистецтва «IX ART-KYIV Contemporary 2014». В рамках форуму Центр сучасного мистецва «ЄрміловЦентр» та консульство Республіки Словенія в Харкові представляє виставкові проекти “Slovenia / ART scanning” та  «Photoarchive». Проекти здійснено за підтримки Посольства Республіки Словенія в Україні.

 

 

Ця ініціатива Консульства – своєрідний творчий експеримент у царині сучасного мистецтва України. Вона для всіх, хто хотів би більше дізнатись про Словенію і словенців, про європейську архітектурну і культурну спадщину.

Важлива місія цього проекту – поділитися радістю відкриття, першими враженнями, які отримали українські митці, подорожуючи по Словенії, відкриваючи для себе архітектуру Любляни, середньовічний Піран та заворожуючі дива печери Постойна Яма, найкрасивішу у всій Словенії гору Триглав. Перші враження – завжди найцікавіші, завжди незабутні, говорять організатори.

 

 

«Якщо вам  пощастить  відкрити Словенію по-справжньому, вона зачарує вас своїми красотами і багатствами. Гірські хребти, що простягнулися на кілометри, засніжені схили і долини, прозора вода озер, казкові водоспади, блакитне море, жовтий пісок пляжів, величний багатовіковий ліс, підземні печерні царства… Вам неодмінно захочеться повернутися сюди знову і знову.

А словенці?… Вони серйозні і працьовиті, поважні і доброзичливі, і просто фанатичні акуратисти: вулиці такі свіжі й «умиті», немов їх побризкали парфумами, жовте листя у водостоках виглядає як декор, а будиночки потопають у квітниках. Місцева ввічливість: тут узвичаєно вітатися і прощатися із цілком незнайомими людьми в ліфті, на прогулянці в лісі і просто на вулицях.

І нам хотілось розповісти про Словенію не сухими словами — штампами туристичних довідників, а шляхом творчих асоціативних образів, з використанням новітніх медіа і живопису».

 

 

Словенія дуже дбайливо ставиться до своєї історії і пишається своїми красотами Старого Світу. Старовинні замки та середньовічні вулички невеликих міст зберегли чарівність готики і бароко цієї частини Європи. Словенія – країна, де збереження культурної спадщини, повага до традиції  і сучасне мистецтво сприймаються як невід’ємна частина життя. Саме таке особливе відношення словенців до мистецтва і культури допомогли їм зберегти свою національну ідентичність за часів відсутності національних політичних інституцій. Про стародавню архітектуру і дбайливе ставлення до неї – проект «Photoarchive». А сучасну, динамічну і водночас затишну і доброзичливу Словенію презентує проект «Slovenia / ART scanning».

 

 

«Маю надію, що ця творча ініціатива не залишить нікого байдужим, підтримуючи згуртованість людей позитивним підходом до мистецтва. І, можливо, стане моделлю міжкультурного діалогу. Адже Словенія покликана поділитись своїм культурним надбанням з Україною заради спільного європейського майбутнього.»

Почесний консул Словенії в Харкові

Анатолій Бондаренко

 

Інформаційна довідка:

  • Проекти «Slovenia / ART scanning» та  «Photoarchive» було презентовано в Харкові в Центрі сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр» у вересні цього року.
  • З 27 вересня по 19 жовтня 2014 року – 5000 відвідувачів, екскурсії та зустрічі з митцями – учасниками проекту.
  • Роботу виставки висвітлювало 26 регіональних та всеукраїнських засобів ЗМІ.
  • Подивитися відео ролик про виставку можна тут: http://youtu.be/t1OgV4UyRbo
  • Віртуальний тур: http://thereart.com/ermilov

 

 

Учасники проекту: Роман Мінін, Олексій Яловега, Олег Винник – Штеп

Творчий дебют: Владислав Бондаренко

Так же на KharkovInform: