Виставка писанок вiдкрилась у Харковi


Дата публикации: 23 марта 2017

21 березня в Обласному організаційно-методичному центрi культури і мистецтва презентували традиційну виставку писанок «Вікно у Дивосвіт». Виставку підготували майстрині Харківського міського клубу писанкарства імені Алли Павлівни Овчаренко та їх учні. Харківський міський клуб писанкарства було створено у 1993 році при Центрі української культури «Слобожанщина». Започаткувала й очолила клуб викладач образотворчого мистецтва, талановитий організатор і педагог Алла Павлівна Овчаренко (1939-2013).  Вона об’єднала навколо себе харків’ян різного віку та професій — від школярів до пенсіонерів та стала для них не лише наставником у писанкарстві, а й другом на все життя. Саме тому клуб носить її ім’я. Зараз керівник клубу писанкарства Наталія Кравченко.

Головною метою організатори виставки «Вікно у Дивосвіт» визначили сприяння популяризації та відродженню традиційного українського народного мистецтва писанкарства та формуванню національної свідомості  у підростаючого покоління.

До експозиції увійшло понад 500 витворів писанкарів. Дизайн експозиції  створили Н. Кравченко, А. Пчолкіна та А. Аністарова. Свої писанки демонструють найкращі писанкарі Харкова та Харківської області, а саме: І. Моїсєєва, О. Рідній, О. Кравчинська,О. Гріднєва (Кононенко), Л. Волкова,В. Сторожук,А. Кучмій,Н. Кравченко,В. Пожидаєв,О. Тимошенко,О. Шкуть,Ю. Селезньова,В. Талашко,С. Ходячих,Г. Лимарь,В. Лупандина,О. Жовта та їх учні. Зараз ці майстри навчають дітей писанкарству у гуртках народної творчості в Палацах дитячої та юнацької творчості, у недільних школах та школах-інтернатах. Також свої писанки на виставці  демонструють цілі родини: Дармостуки, Довидченкови, Рабченюк, Сторожук-Кучмій,Орел-Бабицькі, Цимбал, Коваль, Вовк, Без’язичні. Відвідувачі виставки матимуть змогу побачити не тільки традиційні українські писанки, а й різні види орнаментованих яєць — дерев’яні яйця  (різьба та інкрустація) творчої асоціації «Декор» (керівник – В. Пчолкін), розпис на керамічних яйцях (Я. Вовк),бісерки-восківки(В. Лупандіна, Н. Нікітюк) та фото великих мальованок, які будуть представляти в цьому році Харківщину на традиційному Всеукраїнському фестивалі писанок у місті Київ.

Виставка працюватиме до 5 травня.

Так же на KharkovInform: