В Харкові відбудеться Йогансен-Fest


Дата публикации: 12 октября 2011


14—16 жовтня 2011 року в Харкові вперше відбудеться «Йогансен-fest», присвячений Майку Йогансену, представнику Розстріляного відродження, письменнику й поету, перекладачу, літературознавцю, спортсмену і мисливцю.

В рамках фестивалю фестивалю, пройде змагання письменників у грі в більярд, літературні читання, покази кінофільмів періоду 20-х років ХХ ст. та фотовиставка, присвячена місцям перебування Майка Йогансена у Харкові та виступи музикальних гуртів.

Під час фестивалю відбудеться круглий стіл за участі науковців з Харкова, Києва, Донецька, Бердянська, Житомира. Розмова тим паче буде цікава, що участь у ній візьмуть укладач вибраних творів Майка Йогансена Ростислав Мельників і укладач 6-томового зібрання творів Ярина Цимбал.

15 жовтня «Йогансен-fest» набере зовсім неакадемічного звучання. Після тематичної екскурсії в Харківському літературному музеї для учасників фестивалю відбудеться чемпіонат письменників із більярду: буде відтворено атмосферу перемоги над Маяковським у грі в більярд на «контру с позором».

По визначенні сучасного короля більярду фестиваль перейде на ширший майданчик – найстаріший у Харкові кінотеатр «Bommer», де відбудеться фотовиставка – Даринки Квітки, Анни Корбут, Євгенія Притули, Якова Пекарський запропонують свій погляд на твори Йогансена.

Літературну частину почнуть поетичні читання «Балади про війну і відбудову» за участі Ростислава Мельникова, Анастасії Афанасьєвої, Олега Коцарева, Марії Козиренко, Катерини Каруник, Ярослава Мінкіна та інших. У рамках «Йогансен-fest» свої книги презентуватимуть Павло Коробчук, Ірина Шувалова і Василь Карп’юк.

У блоці «Скоро forte» виступатимуть поети із Харкова, Києва, Донецька, Луганська, Дніпропетровська, Житомира, Львова. Участь у слем-турнірі «На ти із Майком», під час якого поети змагатимуться у читаннях творів класика, візьмуть Артем Полежака, Павло Коробчук, Олександр Приймак, Сергій Одаренко, Богдан Ославський, Олександр Хорольський, Арсеній Капеліст, Ігор Зарудко та інші.

«Оркестр БобоВата» з Івано-Франківська грає інтелектуальний етно-глюк, харківські «ISAY» (If September Awakes You) – альтернативний рок, а гурт «BAndurbaND» синтезує етнічні й сучасні музичні стилі з елементами театрального мистецтва. А полтавські «UA» та київські «Телері» вперше виступатимуть у Харкові.

Сам майданчик фестивалю диктує можливість проведення вечора відеопоезії та кіноночі у BOMMER із показом фільмів 1920-1930-х років. Це буде не тільки «Звенигора», сценарій для якого написав Майк Йогансен разом із Юрієм Тютюнником, а й маніфест авангарду «Людина з кіноапаратом» Дзиґи Вертова і авангардний польський фільм, наданий Польським інститутом у Києві.

Організатори сподіваються, що фестиваль стане традиційним і збиратиме найцікавіших представників сучасного українського мистецтва.

Так же на KharkovInform: