Українські художники вдягнули Тараса Шевченка у каску та балаклаву


Дата публикации: 12 мая 2014

13 травня о 14.00 у Києві на провулку Шевченка, 5 стартує друга серія проекту «Зазираючи у вікна». Цикл фотографій присвячений 200-річчю Шевченка, який у 2014 році знову став символом боротьби українського народу за кращу долю. Тому для проекту було відібрано найкращі портрети Кобзаря, написані художниками Майдану.

Зазирнути у вікна історії — через призму несподіваних образів, що отримують життя посеред міста: таку гру запропонували киянам та гостям столиці “Київське благодійне товариство”, Українська асоціація професійних фотографів (УАПФ), готель “Козацький” та сучасні художники. Останні переосмислили образ Тараса Шевченка у рік його 200-річчя, який став украй непростим для України.

“Першу серію проекту «Заглядаючи в вікна» ми представили в кінці грудня 2013р. і цю експозицію і раніше можна побачити у вікнах так званого будинку Сікорського на Ярославовому валу, 15. Вона зібрана з вінтажних фотографій, зроблених українськими фотографами, які працювали в 1900-1920-х роках, — нагадує Мстислав Чернов, голова правління УАПФ. — До речі, я був там пару тижнів тому, приємно бачити, люди як і раніше зупиняються щоб «зазирнути у вікна»

Як і на першому етапі проекту, УАПФ взяв на себе завдання з координації та організації: відбору робіт, їх обробці та монтажу. А реалізувати «живу» виставку “Зазираючи у вікна” вдалося за рахунок меценатських коштів: проект профінансував київський підприємець Михайло Данилко. Автори проекту сподіваються, що і для підтримки майбутніх ініціатив знайдуться меценати або просто небайдужі жителі міста та поціновувачі мистецтва: як класичного, так і сучасного, яке намагається діалогізувати з класикою.

За словами заступника голови Київської міської державної адміністрації Руслана Крамаренка, сьогодні у “портфелі” «Київського благодійного товариства» вже кілька успішно реалізованих проектів, які дають надію, що традиції меценатства, які були започатковані у дореволюційному Києві, будуть сьогодні відновлені. «Київ має гарний приклад меценатства в минулому. Нинішні бізнесмени теж можуть допомогти місту, а влада розуміє, що саме потрібно зробити. Думаю, як і перший досвід з “будинком Сікорського”, така незвичайна виставка сподобається киянам та туристам,”, — зазначив Руслан Крамаренко.

Вікна зіграють роль рам для фотографій та картин: подібну техніку використовували при оформленні будівель у центрі Варшави, Вільнюса та інших європейських столиць.

Автори проекту переконані, що паблік-арт, або урбаністичне мистецтво, — прекрасний спосіб привернути увагу до класичних мистецьких форм.

Очікується, що на відкритті виставки будуть присутні заступник голови Київської міської державної адміністрації Руслан Крамаренко, голова правління Української асоцації професійних фотографів Мстислав Чернов, історик Києва Віталій Ковалинський та інші.

 

Довідка:

Будівля на провулку Шевченка, 5 є пам’яткою архітектури. Вона була зведена наприкінці ХІХ сторіччя і функціонувала як прибутковий будинок.
У роки незалежності перейшла на баланс Міністерства Оборони України. Належить до готеля «Козацький».

Провулок Шевченка вперше згаданий як вулиця Козьєболотна у 1834 році (від місцевості Козине болото, де проходила вулиця). У 1894 на прохання мешканців вулиці і за поданням Київського губернатора вона була перейменована в провулок Хрещатицький.
З 1925 року — провулок Шевченка. У будинку навпроти, в будівлі Житницьких, з весни 1846 до свого арешту 5 квітня 1847 року, жив Тарас Григорович Шевченко.

«Київське благодійне товариство» – громадська організація, покликана шукати цікаві проекти для розвитку міста та залучати меценатів до реалізації цих проектів. Товариство існувало у столиці з 1834 до 1917 року.
У 2013 році за ініціативи небайдужих до міста киян діяльність «Київського благодійного товариства» було відновлено. Наразі за допомогою експертів з різних галузей формується база проектів, які б могли бути реалізовані у Києві за участі меценатів.

Українська Асоціація Професійних Фотографів (УАПФ) є офіційним представником Федерації Європейських Фотографів (Federation of European Photographers, FEP) в Україні. FEP — міжнародна організація , визнана в 31 європейській країні, в якості основного офіційного представника спільноти професійних фотографів в ЄС. FEP виступає від імені більш ніж 50.000 професійних фотографів Європейських країн.

 

Так же на KharkovInform: