У ПОШУКАХ САКРАЛЬНОГО Мистецький проект галереї сучасного сакрального мистецтва ICONART (м. Львів) у Харкові


Дата публикации: 5 октября 2016

Учасники проекту:

Богдан Сорока / Іванка Крип’якевич-Димид / Петро Гуменюк / Оля Кравченко / Роман Зілінко / Уляна Томкевич / Данило Мовчан / Ярина Мовчан / Олександр Бриндіков / Наталя Русецька / Арсен Береза / Уляна Нищук / Остап Лозинський / Оксана Романів-Тріска / Андрій Винничок/ Куратор Марія Цимбаліста

 

ICONART є чи не єдиною в Україні галереєю, що зосередила свою увагу на тому, аби презентувати, підтримувати й розвивати саме сакральну тему у сучасному мистецтві. Пошук сакрального чи, з латинської — священного, святого, для християнина є пошуком Живого Бога. В українській традиції це шукання є невіддільним від пошуку образу Божого, який являється людству протягом історії у живому досвіді історії церкви, у сакральному просторі Божого храму, у традиційній атмосфері родинної домівки, й, зрештою, у розмаїтих людях, подіях, явищах, з якими перетинаються наші життєві дороги.

У галереї Iconartхудожники намагаються віднайти точки дотику між сакральним/божественним/вічним та земним/людським/сучасним не лише у церковній традиції, але й середньовічній духовній культурі; народному іконописі; графіці; мистецькому досвіді ХХ століття; суспільному середовищі, а також  в особистих духовних практиках і пережиттях. Проект спробує представити ці пошуки в образах і словах, й сам стане, свого роду, творчим і духовним пошуком.

Так же на KharkovInform: