У новому театральному сезоні Мистецького Арсеналу реалізують археологічну оперу «Чорнобильдорф»


Дата публикации: 8 июня 2020

Інформація про оперу з офіційної сторінки Facebook: «Нащадки людства, що пережили серію техногенних, епідемічних та кліматичних катастроф, будують пост-апокаліптичне поселення на руїнах атомної станції. 

Антифутуристичне суспільство далекого майбутнього намагається відтворити загублений високотехнологічний світ за допомогою археологічних перформансів-ритуалів, інструкції до яких вони знаходять у “Чорнобильдорфському кодексі”, химерному трактаті атомної доби.

Історія роботи над оперою почалася із експедиції до Цвентендорфу на Дунаї, містечка, що розташоване в 50 кілометрах на захід від Відня. У 1978 році тут була побудована потужна атомна станція, яка через масові протести екологів та національний референдум так і не запустилася, перетворившись на величезне “інвестиційне склепіння” та технологічний музей 70-х років.
За вісім років, у 1986-му, в українському Поліссі вибухнула атомна катастрофа, яка розділила світ та історію людства на “до” та “після” Чорнобилю. Обидві атомні станції, Цвентендорфська та Чорнобильска, перетворилися таким чином із активних техногенних об’єктів на анти-утопічні археологічні монументи.
 
Створення опери базується на методі багаторівневої культурологічної та медіа-археології, експедиційній роботі та резидентальних репетиціях. До створення опери долучаться учасники формації NOVA OPERA та команда артистів і художників з України та Австрії .»
 
Прем’єру планують у новому театральному сезоні Мистецького Арсеналу. 
Композитори: Роман Григорів / Ілля Разумейко
Дизайн: Ольга Зарко
Провідник-консультант в зоні відчуження: Олександр Сирота
Провідник-консультант в AKW Zwentendorf: Stephan Zach
Організатори: PORTO FRANKO, NOVA OPERA, Musiktheatertage WIEN
 
Проєкт підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи. 

Так же на KharkovInform: