У Харкові вдруге відбудеться фестиваль християнської творчості


Дата публикации: 11 ноября 2014

Протягом 6–7 грудня 2014 року у Харкові під патронатом Харківсько‑Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви відбудеться другий фестиваль християнської творчості «Обручка Катерини».

Концепція фестивалю пов’язана з образом святої Катерини, небесної покровительки письменників і науковців, день пам’яті якої припадає на 24 листопада (7 грудня н. ст.).

«Радуйся, бо через тебе красномовці отримали Царство Небесне; радуйся, бо за твоїми молитвами те ж саме і ми сподіваємось одержати», – читаємо в акафісті до святої. Розмова про роль християнського мистецтва особливо актуальна нині, в умовах військової інтервенції, коли віра та творчість дають можливість вистояти перед смертельною небезпекою.

 

 

До участі у фестивалі запрошуються молоді поети, прозаїки, музиканти та художники, у творах яких представлені християнські мотиви, а також науковці‑гуманітарії, котрі досліджують християнський дискурс у сучасному мистецтві.

 

 

Оргкомітетом заплановано проведення круглого столу за темою «Ніхто більшої любови не має над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх» (Ін. 15:13), з основними напрямками обговорення

—              чи мовчать музи, коли стріляють «Гради»?

—              чи дозволяє віра закликати до вбивства?

—              нащадки отця Кадила: образ капелана в мистецтві та реальному житті;

—              військова романтика та реалії «гібридної війни».

Матеріали приймаються до 20 листопада 2014 р. на адресу: trtm2005@ukr.net.

Співорганізатори фестивалю – Харківське крайове братство св. апостола Андрія Первозваного, Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди, Харківський літературний музей.

Основні локації: Свято-Дмитрівський храм УАПЦ (вул. Полтавський Шлях 44) та Харківський літературний музей (вул. Фрунзе 6).

 

 

Орієнтовна програма фестивалю «Обручка Катерини»

6 грудня, субота
9:00 – 10:30 – Заупокійна Свята Літургія за воїнами, полеглими за свободу України
11:00 – 20:00 – мистецькі зустрічі у військових частинах

7 грудня, неділя
9:00 – 10:30 – Архиєрейська Свята Літургія
11:00 – 13:00 – поетичні читання «Сад божественних пісень» (оголошено конкурс)

13:00 – 13:30 – кава-брейк
13:30 – 15:30 – круглий стіл «Ніхто більшої любови не має над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх» (оголошено конкурс)

17.00 – 18:30 – презентація альманаху християнської поезії учасників першого фестивалю «Обручка Катерини» та виставки «Різдвяні янголи» в Харківському літературному музеї.

Так же на KharkovInform: