У Харкові поговорять про Європу


Дата публикации: 5 апреля 2017

«Центрально-Східна Європа: деякі коригування» – так звучить тема зустрічі Юрія Андруховича і Сергія Жадана з гостями проекту П’ятий Харків: культурна ініціатива, що пройде 6 квітня (початок о 18:00) у великій хімічній аудиторії ХНУ ім. Каразіна. ВХІД, як завжди, ВІЛЬНИЙ.

Жадан і Андрухович, два знакові письменники епохи, – як кожен із них зі своєї перспективи бачить Центрально-Східну Європу та наше місце у ній? І як це місце бачить кожен із нас?

Тут поговорять про:

  • де закінчується Європа? ця межа – на карті чи в голові?
  • ми, Харків, – справді форпост Європи чи це нам так приємно про себе думати? чи закінчується Європа На нас, До нас чи За нами? чи ці «кордони Європи» – лише ігри розуму?
  • Центрально-Східна Європа – «Європа другого сорту» чи «більша Європа, ніж «справжня» Європа» – територія, де люди щодня насправді б’ються, а подекуди і вмирають, за те, що ми звикли вважати європейськими цінностями? Чи, знов-таки, це суто умовні поділи?

 

Юрій Андрухович зізнається, що за 15 років «пошуків Центрально-Східної Європи» багато що змінилося в його баченні цього питання – давайте розпитаємо, що. І разом зрозуміємо – де наше, Харкова, місце, у цих «європейських іграх».

 

Ще одна зустріч із Юрієм Андруховичем в межах «П’ятого Харкова» – «Європейські вечорниці» у Почесного консула ФРН в Харкові – 7 квітня о 15:30. На цю зустріч ми запрошуються германісти та люди, котрі займаються питаннями українсько-німецької культурної взаємодії. Нагадаємо, що 2017 рік – рік німецької мови в Україні, а наступний – української мови в Німеччині. Як ми будемо представляти себе – давайте поговоримо і між собою, і з Юрієм Андруховичем – германістом, перекладачем із німецької, «культурним дипломатом» України в Європі.
А до цього, о 12 ранку 7 квітня, Юрій Андрухович – вже в іпостасі драматурга – зустрінеться зі студентами ХНУМ ім. Котляревського.

Так же на KharkovInform: