«Снігова королева» завiтає до Харкова


Дата публикации: 21 февраля 2017

Прем’єра балету «Снігова королева» вiдбудеться в ХНАТОБi. Це дебютний твір молодого київського композитора Олександра Шимка на сцені театру. Втілим його на харківській сцені знаний далеко за межами України столичний балетмейстер володарка престижних міжнародних лауреатств та заслужена артистка України Алла Рубіна. Зазначимо, що популярна казка Г.-Х. Андерсена – у баченні авторів і команди постановників дійсно езотерична і християнська – вперше в нашій країні нині здобуває життя у цілісній балетній партитурі (диригент-постановник Дмитро Морозов). Що вигідно відрізняє нашу виставу від постановки балету «Снігова королева» київської національної опери, проте зі збірною класичною музикою.

Партитура балету О. Шимка цілком оригінальна і така, що передає атмосферу казки. Відповідною є також хореографія. Але, як зазначає А. Рубіна, весь її улюблений арсенал засобів пластичної виразності – симбіоз пантоміми, класичного, жанрового і фольклорного танців – має допомогти відтворити у сучасній формі вічну романтику цієї казки, аби просвітлити та розчулити душі маленьких глядачів. Саме у вірі маленької, проте відчайдушно відданої братові Герди автори вистави вбачають грандіозну виховну задачу балету «Снігової королеви».

Виставу адресовано передусім малечі, тому для автора лібрето та хореографії А. Рубіної важливим є чітко відтворити в пластиці сюжетні перипетії, на рівні з досконалим танцем домогтися від солістів балету особливої акторської енергетики та емоційності.

Сценограф та художник по костюмах вистави заслужений художник України Надія Швець та її асистенти Ірина Степнова та Тетяна Полонська розробили ефектний та динамічний образ вистави, в якому виблискуватимуть усіма таємничими гранями казки дзеркала Снігової королеви, ефектно світитиметься полярне сяйво, стрімко змінюватиметься місце дії, і на рівні з живописною фактурою вперше на сцені ХНАТОБу застосовані сучасні мультимедійні технології.

 

Коли: 26 лютого, 11:30
Де: ХНАТОБ (вул. Сумська, 25)

Так же на KharkovInform: