«Сніданок у Тіффані», «Керол», «Два дні, одна ніч» — естетичні драми у добірці


Дата публикации: 10 июня 2020

До 12 червня на каналі UA: Культура транслюватимуть драматичні історії з Одрі Гепберн, Кейт Бланшет та Маріон Котіяр у головних ролях.

Як зазначають організатори, вечірні кінопокази розпочинаимуться о 22:10 10, 11 та 12 червня. 

 

 

 

10 червня — бельгійська драма «Два дні, одна ніч» братів Жан-П’єра й Люка Дарденнів. 

Сандра виходить з відпустки, під час якої вона лікувалася від депресії. Виявляється, що в компанії вже не потрібна її посада — обов’язки розподілили між іншими працівниками. Тепер вони мають обирати між обіцяною премією та поверненням Сандри до роботи. Чекати рішення треба два вихідні до понеділка, за цей час жінка намагається достукатися до своїх колег. Стрічка отримала Гран-прі Міжнародного товариства кіноманів та бельгійську премію «Магрітт». Роль Сандри стала однією з найкращих у кар’єрі французької акторки Маріон Котіяр, яка отримала за неї кілька міжнародних відзнак.

 

 

 

11 червня — британсько-американська драма «Керол» режисера Тодда Гейнса.

Це стрічка про права жінки в американському суспільстві 1950-х років. Дозволити собі кохати й обирати власну долю — що може бути природнішим для людини. Проте для юної Терези, яка підробляє продавчинею іграшок в універмазі, та елегантної заможної Керол, котра приходить обрати подарунок для доньки, усе виявляється не так просто. Їхня взаємна симпатія переростає в глибоке почуття, але зробити вибір для жінок означає приректи себе на вигнання. За цей фільм Кейт Бланшетт отримала премію Австралійської кіноакадемії, а Руні Мара — приз Каннського кінофестивалю за найкращу жіночу роль. Крім того, у Каннах фільм відзначили спеціальною нагородою Queer Palm.

 

 

 

12 червня — американська мелодрама «Сніданок у Тіффані» режисера Блейка Едвардса.

Фільм, знятий 1961 року, став класикою світового кінематографа, підкоривши глядачів легкістю й красою. Це історія дивакуватої мрійниці, яку на екрані втілила чарівна Одрі Гепберн. Вона любить бувати в ювелірному магазині «Тіффані», має безіменного кота й намагається влаштувати собі безжурне життя, знайомлячись із заможними чоловіками. «У цьому світі нам ніщо не належить. Просто ми й речі іноді знаходимо одне одного», — каже вона. Стали крилатими фрази героїні «Я вважаю вульгарним носити діаманти до 40 років» та «Ніколи й не дізнаєшся, що твоє, поки не втратиш». Полюбилася глядачам і пісня «Moon river» («Місячна річка»), яку у фільмі виконує Одрі Гепберн, а вишуканий образ Голлі Голайтлі, створений актрисою, досі не виходить з моди.

Джерело — https://cutt.ly/ry9sEJI

Так же на KharkovInform: