Скучать не придется, ловите книжную поборку редакции.


Дата публикации: 13 марта 2020

Т. Амман

Песнь Нижних земель

К.: Саммит-книга, 2020

 

Этот роман — не менее эпическое полотно, чем культовые фэнтези вроде «Хроник Нарнии» или «Властелина колец». Грозная империя, могучая столица, чиновники-гиганты, «одетые в плотные серые туники с меховыми воротами», на государственной службе. В самом тексте действительно можно жить. Следить за неспешным развитием событий где-то в провинции, где исчезла целая группа застройщиков, посланная империей. Интересоваться здоровьем верховного жреца. Прислушиваться к базарным сплетням в центре столицы, пока охрана с мечами на боку следит за порядком возле государственных зданий. А еще нас ждут мятежи, интриги, измены, неизбежные в многовековой государственной структуре, которая, поглощая близлежащие земли, всегда держалась на трех столпах — Соглашении Белых Львов, железной воли прорицателей и зловещем ремесле алакилив — пожирателей богов. Этой необычной книге подошло бы интерактивное сопровождение, чтобы время от времени переноситься в другие области огромной империи в поисках приключений в лабиринте историй.

 

Мілан Кундера

Безсмертя

Л.: Видавництво Старого Лева, 2020

 

Мілан Кундера — автор багатьох романів, серед яких такі шедеври, як «Нестерпна легкість буття» і «Вальс на прощання». Його книга «Безсмертя» так само стала бестселером інтелектуальної прози. У ній автор заворожує вишуканістю стилю, складною гамою переживань, мозаїчною структурою оповіді. Чарівна, зіткана з безлічі посилань книжка, що зв’язує всі історії воєдино, в якій присутні персонажі та сюжет, але все це служить лише фоном для роздумів самого Кундери. Так, від історії головної героїні і її родини розповідь перекидається на Гете, на самого автора, на безліч інших персонажів, щоб пізніше знову повернутися до неї, тим самим доводячи, що згадана героїня — лише фантазія, народжена побаченим колись жестом.

 

Ґільєрмо Арр’яга

Дикий

Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020

 

У цьому романі все нагадує фільми Квентіна Тарантіно – власне, саме так автора й називають в його рідній латиноамериканській літературі. Все у цій історії стається швидко і без особливих рефлексій. Релігійні фанатики, караючи нечестивих, вбивають старшого брата головного героя. Не стає бабусі, померли батьки. І ніби лавина смерті накрила нещасливу родину, але найменший представник роду виживає, починаючи мститися. Ще змалечку він виховав чистокровного вовка з лютим характером, врятувавши його від присипляння, і це справжня екзотика для Мексики – хижий звір, який потрапив сюди з далекої Канади. Саме таким звіром, вишкіреним на цілий світ почувається юний герой, довкола якого зав’язується сюжет цього екзотичного роману.

 

Дуглас Коупленд

Гравець 1: що з нами станеться

Х.: Фабула, 2020

 

Новий роман культового письменника Дугласа Коупленда — це чергова варіація апокаліпсису з акцентом на виживання індивідуума в локальній групі. Чорний гумор, тонка іронія, вражаюча суміш реального і фантастичного. Кількох абсолютно не схожих людей — жінку, що летить на інтернет-побачення, бармена-невдахау, утікача-пастора — паливно-енергетичний колапс заскочив у барі при готелі аеропорту. Забарикадувавшись від зовнішнього світу герої роману — подібно персонажам Тарантіно — протягом довгого часу ведуть монотонні діалоги про світобудову, бога і т.п., паралельно встигаючи влаштовувати особисте життя, будувати плани на майбутнє і вести внутрішній монолог, згадуючи, що ж з ними насправді було не так.

Так же на KharkovInform: