Розклад івентів Бієналє на тиждень


Дата публикации: 8 октября 2019

8 жовтня, 18:00

Харківський історичний музей

вул. Університетська, 5,

 Проекту [Балкончік] Олексія Бикова та зустріч із автором.

Проект [Балкончiк] є своєрідною художньої рефлексією Олексія Бикова на книжку «Balcony chic” Олександра Бурлаки. Обираючи найбільш яскраві балкони, що представлені у книзі, Биков конструює ідеальні будівлі та цілі міста під назвою“Balcony city”. 

 

9 жовтня, 19:00

Харківський літературний музей

вул. Багалія, 6

Проект Алевтини Кахідзе «Немає в саду крові, у рослин тільки сік світло-зеленого кольору» .

 

У проектах художниці тема саду грає важливу роль. Кахідзе впевнена, що художній жест і практики садівництва здатні змінювати різні соціальні осередки, від маленького села до ще меншого подвір’я Мистецького Арсеналу у Києві. На виставці в Літмузеї представлені «Обкладинки для книг» (2017—2019), а також відеорепортажі з «Битви садівників» (2017)  — багатоденного перформативного діалогу між жителями Слов’янска й Ужгорода.

Під час відкриття буде можливість поговорити з авторкою Алевтиною Кахідзе та кураторкою проекту Анастасією Леоновою.

Посилання в фейсбуці: Виставка Алевтини Кахідзе «Немає в саду крові»

 

10 жовтня, 19:00

HudpromLoft

вулиця Мистецтв 15

Мартін Ванек. «Музей: між храмом та торговельним центром». Лекція для дорослих, із перекладом

 

 Мартін приїздить до Харкова спеціально на дитячу програму Бієнале молодого мистецтва. Під час зустрічі Мартін поділиться досвідом у тому, як розмовляти з дітьми про мистецтво на рівних, зацікавлювати їх процесами, що відбуваються у стінах музеїв та галерей та звичайно ж, як про все це писати книги, які із захопленням будуть читати як діти, так і дорослі.

 

Посилання у фейсбуці: Мартін Ванек. Музей: між храмом та торговельним центром

 

11 жовтня, 11:00

Літературний музей

вулиця Багалія 6

Мартін Ванек. «Чому музеї (іноді) нецікаві?». Лекція для дітей, із перекладом

Лекція для дітей та підлітків від 10 до 17 років, протягом якої Мартін відкриє перед юними читачами та читачками світ художніх інституцій й відповість на питання: коли та як виникли перші галереї? як вони виглядають ззовні та зсередини? як твори мистецтва опиняються у музейних колекціях? хто їх збирає, архівує та оберігає? як та ким створюються виставки?

 

Посилання у фейсбуці: Мартін Ванек. Музей: між храмом та торговельним центром

 

11 жовтня, 19:00

Харківський літературний музей

вул. Багалія, 6

Лекція української мистецтвознавиці та співавторка проекту Geocinema Асі Баздирєвої «В стосунках із Землею: екологія в сучасній візуальній культурі та в українському мистецтві».

Ася Баздирєва розгляне появу екологічної риторики в сучасній візуальній культурі в контексті науково-технічного прогресу; визначить основні напрямки гуманітарного знання, які сьогодні працюють з цією темою, в тому числі — щоби знайти нові, не-домінуючі форми суспільної взаємодії.  Ася Баздирєва пише про сучасну візуальну культуру. Серед її інтересів — культурна географія; гуманітарні науки в контексті навколишнього середовища; феміністська епістемологія. З 2018 року Ася є співавторкою дослідницького проекту Geocinema, який розглядає зображення в розширеному сенсі: від геологічних формацій до сучасних медій.

 

13 жовтня, 11:00 – 14:00

для дітей від 4 до 12 років

підвал СХІД OPERA, вулиця Сумська, 25

Майстер-клас «Новий прапор для України (щоб усе було файно)» від Олексія Борисова

 Колективний майстер-клас зі створення панно з альтернативних версій прапору України, створених дітьми. Як діти сприймають прапор? Які смисли та ідеї зчитують у цьому державному символі? Які очікування та надії вкладають в ідею та розробку образу нового прапору? З чим асоціюють прапор та як його образ трансформується в залежності від обраної техніки, матеріалів та кольорів? Врешті решт, під яким прапор дитина вбачає своє майбутнє? Без жодних обмежень фантазій та технік, під час майстер-класу діти вигадають свої версії прапорів України й зберуть з них велике яскраве та кольорове панно, яке стане частиною тотальної інсталяції «Привид опери та балету»

Так же на KharkovInform: