Рекорд України від освітньої онлайн — події EdCamp 2020. До трансляцій долучалися Його Святість Далай-лама, Віцепрезидент Майкрософт з питань освіти та представники ООН


Дата публикации: 24 апреля 2020

Більше 10 тисяч, а саме — 10 019 людей одночасно були учасниками пятиденної онлайн-(не)конференції для батьківства та вчительства «Антикризовий національний онлайн-EdCamp 2020», яка стала наймасштабнішою освтіньою онлайн-подією в Україні. 

Подія відбувалася у дистанційному режимі: спікери та слухачі знаходяться по домівках, дотримуючись правил карантину. Але відстань не завадила їм ділитися знаннями та отримувати актуальну, корисну та важливу інформацію. Загалом, за 5 днів онлайн-EdCamp’у відбулося 80 689 підключень до сесій та лекцій. Було проведено лекцій та сесій загальною кількістю 55 годин від 65 спікерів у 5 напрямках: дистанційна освіта, освітня політика, фізичне здоров’я і психологічна стійкість, фінансові та правові виклики, педагогіка партнерства.

Крім українців, до події долучилися люди з 21 країни: Австрія, Білорусь, В’єтнам, Грузія, Ірландія, Іспанія, Італія, Канада, Литва, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Польща,Румунія, Сінгапур, Сполучене Королівство, Сполучені Штати Америки, Туреччина, Угорщина, Франція, Швеція.

Команда EdCamp Ukraine підготувала захід за рекордні два тижні, коли стало зрозуміло, що вчительство у нових умовах потребує інформації, порад та підтримки. Про необхідність такої підтримки свідчить і активність лекційних чатів (де під кожною сесією з’являються тисячі коментарів), і кількість переглядів записів сесій на YouTube.

Під час онлайн-EdCamp’у до українських освітян звернулися:

  • лауреат Нобелівської премії миру, Його Святість Далай-лама,
  • історик, викладач, письменник, автор бестселеру «Людина розумна» Ювал Ной Харарі,
  • Віцепрезидент Майкрософт з питань освіти Ентоні Сальсіто,
  • розробник міжнародного тестування PISA Андреас Шляйхер,
  • вчитель, освітній менеджер та піонер демократичного навчання Яков Хехт,
  • представник Фонду народонаселення ООН в Україні Хайме Надаль.

 

Ініціатива EdCamp народилася в 2010 році в США. Американські вчителі і вчительки вирішили створити альтернативний державному спосіб підвищення кваліфікації та професійного розвитку педагогів. З тих пір рух EdCamp поширився у 44 країнах, однією з перших країн, яка приєдналася до цієї ініціативи, стала Україна. У 2019 році формат EdСamp увійшов до світового рейтингу HundrED.

 

Так же на KharkovInform: