«П’ятий Харків»: лекційно-дискусійні заходи разом з Сергієм Жаданом, ЛітМузеєм


Дата публикации: 8 сентября 2020

«Мріяти містом: у пошуках П’ятого Харкова» — 18 вересня о 19:00 харків’ян запрошують у садок ЛітМузею (Багалія, 6) на першу з подій нового лекційно-дискусійного циклу. Участь у першій розмові братимуть письменник і громадський діяч Сергій Жадан, куратор і арт-критик Борис Філоненко та літературознавиця, директорка Інституту критики професорка Тамара Гундорова. Мова піде про різні образи й сутності Харкова, які часто входять в суперечку між собою, його візії й орієнтири. Поштовх до розмови — чотири образи Харкова, сформовані свого часу професором Юрієм Шевельовим. 

19 вересня о 19:00 також у ЛітМузеї Тамара Гундорова, одна з найвідоміших сучасних дослідниць гуманітарного циклу, прочитає лекцію «Вітер зі Сходу: орієнталізм Миколи Хвильового», в якій говоритиме як про «західництво» Хвильового, так і його концепцію «азіатського ренесансу» і роль в ньому Харкова.
Вхід на обидві події вільний.

Проєкт «П’ятий Харків», заснований 2016 року Сергієм Жаданом, Ярославом Маркевичем, ЛітМузеєм і Bagels&Letters, повертається — цього разу у вигляді лекційно-дискусійної програми. Її мета — дати містові можливість проговорити себе: поставити незручні запитання і спробувати спільно знайти відповіді. Протягом нового сезону мова йтиме, зокрема, про стратегію й візію Харкова, його множинні ідентичності, використання публічного простору, особливість харківських політичних еліт, впливові і невидимі спільноти, політику пам’яті та інші важливі речі, які визначають сучасне місто

Так же на KharkovInform: