Презентація каталогу Євгена Світличного


Дата публикации: 19 февраля 2014

22 лютого о 18:00 в ЄрміловЦентрі відбудеться презентація каталогу Євгена Світличного «Цикл «20 картин»* за участі аудіовізуального проекту V4W.ENKO**.
*Цикл «20 картин» створювався протягом 2012-2013 рр.. Цей самостійний проект – продовження ряду попередніх: «Велика рукописна книга», 2005-07рр.; «Колекція», 2008-09 рр.; «Апокрифи», 2010 р.
Це проекти «образотворчого літописання», де слово трансформується в знак, колір, об’єм, фактуру, де мальовниче простір вільно розгортається в часі.
Цикл «20 картин» складається з ряду листов-картин одного формату (2м × 2м), де кожна картина самостійна, але в той же час є частиною ряду, а сам ряд, в свою чергу, представляє одну велику картину, як розпис у храмі. Але, на відміну від храмового розпису, в якому живопис «пояснює» текст писання, а текст «пояснює» живопис, у проекті «20 картин» немає теми «загального тексту», і слово проявляється тільки в назві картин. Основний герой проекту – живопис.
Проект «20 картин» виставляється вперше в Центрі сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр».

Євген Світличний
Народився в 1948 р. у місті Каунас, Литва.
Закінчив Київський державний художній інститут в 1973р. Живописець. Доцент кафедри образотворчого та декоративного мистецтва архітектурного факультету Харківського національного університету будівництва та архітектури.
Учасник міжнародних і всеукраїнських виставок з 1980-х років.
Роботи знаходяться :
• Колекція Нортона і Ненсі Додж, Zimmerli Art Museum at Rutgers University, Нью-Брансвік, Нью-Джерсі, США.
• Харківський художній музей.
• Музей сучасного мистецтва України, Київ .
• Приватні колекції України, США, Німеччини, Португалії, Болівії.

**V4W.ENKO – це аудіовізуальний проект українського художника Євгена Ващенко спрямований на створення звукових та візуальних композицій на основі індивідуальних програмних кодів з Max\msp (візуальний інструмент кодування використовується для створення інтерактивних візуальних об’єктів і складних інтерактивних середовищ).
Євген Ващенко працює в області живої електроніки, алгоритмічних інсталяцій, звукового мистецтва та медіа-арту з 2007 року. Його роботи здійснюються шляхом маніпулювання самостійно спрограмованими алгоритмами в режимі реального часу. З 2009 року Євген бере участь у ряді заходів, таких як Fiber (NL), Ars Electronica (AU), CynetArt (DE), Mutek (CA), Kvitnu (UA), NextSound (UA) та інших фестивалів. Його роботи були випущені на лейблах Kvitnu (UA), Electroton (DE), Nexsound (UA), JNN (NL), EPV (JP) та деяких іншіх. З 2011 року він працює над лейблом FF’Space, який присвячений алгоритмічним і абстрактним напрямкам у цифровому мистецтві звуків, медіа, об`єктів та розробці мікро-програмного забезпечення.
Під псевдонімом V4W.ENKO, Євген створює і розвиває алгоритмічні інструменти, інсталяції, звуки, музику, об’єкти, візуальні роботи і графіку в усьому світі. У 2011 році аудіо / відео CD альбом «Harmonic Ratio» від V4W.ENKO було відмічено у «Qwartz Awards» (під дирекцією жюрі Альва Ното і Маталі Крассе), в номінації на категорію «Discovery»

Так же на KharkovInform: