Погранкульт: Галіціякульт: фотодослідження «Шахтарі. Галичина»


Дата публикации: 4 октября 2016

5 жовтня в АРТпідвалі Муніціпальної галереї відбудеться відкриття фотодослідження Анни Рицар і Романа Семена «Шахтарі. Галичина».
Мало хто в Україні знає, що не тільки на Сході України є шахтарі. Вугілля добувають на Волині, і у Львівській області. Фотохудожники Анна Рицар та Роман Семен вирішили з’ясувати, як воно, бути галицьким шахтарем.
Анна Рицар: «Знімати ми розпочинали на трьох шахтах Червонограда (Львівська обл.), проте швидко переконались, що технологічно всі шахти працюють більш-менш однаково, і люди всюди однаково привітні та відкриті до спілкування. Тож через браку часу та фінансів ми зупинились для більш детальних зйомок на найближчій для нас шахті №4 «Відродження» (бо їздити довелося майже щотижня і то на повноцінний робочий день).
Тут працюють звичайні люди із традиційним для Галичини способом життя: ходять на роботу до шахти по своїх змінах, після роботи займаються сімейними і хатніми справами, мають такі самі звичайні хобі, вподобання, турботи і проблеми, як і мешканці Львова, Луцька чи будь-якого іншого міста Західної України. Є серед них і талановиті, які своє хобі перетворили на «другу роботу»: працюють самі або з родинами і в кераміці, і в дереві, і в живописі, і навіть по створенню сучасної акустики в храмах. Словом, люди як люди. Майже завжди усміхнені, дуже гостинні, відкриті і доброзичливі, які навіть попри пил і бруд від вугілля намагаються все тримати в чистоті і живих квітах (всюди, де виробництво дозволяє, стоять вазонки із квітами, а на території шахт є і сади, і квітники)».

Так же на KharkovInform: