Перемогти монумент: експозиція про подолання фізичного виміру монументів


Дата публикации: 9 июля 2020

«Цей проєкт — мрія про подолання страху, нетерпимості/ненависті до монументів та появи нових неосмислених пам’ятників, позбавлених сенсу та обґрунтованості в їх існуванні». Саме так описує свій проєкт митець Євгеній Свистун. Філософія експозиції полягає у подоланні страху до руйнування конвеєрних монументів та створення абсолютно нових, переосмислених пам’яток. Першочерговим завданням у роботі є подолання фізичного виміру монументів, їхньої матеріальної могутності через підважування розмірів. У цій ситуації поруч із пам’ятником з’являється тіло умовного автора з колоною повітряних куль, які здіймаються вище за рівень монументу. Легкість та водночас відсутність матеріальності повітряних куль — спосіб конфронтації з важкою візуальною та ідеологічною складовою, що домінує у просторі.

У визначений день та час художник пересувався Києвом, проходячи біля монументів з прив’язаними до тіла повітряними кулями. Після приїзду до Харкова Євген повторив цей жест, використовуючи вже контекст іншого міста.

«Перемогти монумент» — третя з сімох виставок проєкт «Перша виставка», що відбудуться у Гаражі 127 влітку та восени 2020 року, як зазначають на сторінці івенту у Фейсбуці.

Експозиція відбудеться на майданчику локації Гараж 127 (вул. Новоолександрівська, 54а), 11 липня. Початок о 18:00. 

Так же на KharkovInform: