Новорічні подарунки солдатам збирають на концертах та вечорницях


Дата публикации: 18 декабря 2014

У Харкові вже протягом місяця жінки та дівчата збираються на своєрідні вечорниці: роблять для хлопців обереги, розмальовують похідні фляги, в’яжуть шкарпетки.

 

“На браслетах дівчата вишивають найголовніше наше прохання: “Брате мій, повертайся живим”; на флягах малюють візерунки-обереги, зняті з писанок та вишиванок, квіти малюють, лелек, які по весні мають принести усім нам мир і — дітей. Робили значки-обереги у вигляді жовто-блакитних синичок і червоно-чорних снігурів: так само тому, що українська весна не за горами, зиму ми разом переживемо, а далі буде мир, дім і любов. Дуже сміялися в цей час з російських “новин” про те, що українці начебто вбивають снігурів: пропагандисти чортові, вони ж червоно-чорні! — говорить координатор проекту “Армія подарунків”, Іванна Скиба-Якубова. — Діти приходять, як зовсім малі, рочки по 4 (малюють малюнки, малюють прапори на термосах), так і старші, 8-10 клас (роблять ляльки-мотанки — традиційний оберіг, плетуть браслети з паракорду, пишуть листи)”.

 

Організатори зізнаються, що акція виявилася необхідною і їм самим: “Наші прабаби точно щось знали, збираючись разом: нам потрібно підтримувати не лише наших хлопців на передовій, але й одна одну. Говорити, ділитися як схемами в’язання снайперських рукавиць чи узорами вишивок, так і страхами, які назбиралися”.

 

На одну з зустрічей до дівчат завітав сам Армен Нікогосян, легендарний лікар АТО. Дівчата жартують, що з розсписаного Арменом термосу відразу литиметься жива вода.
Ще одна зустріч була цікава тим, що подарунки робили… прямо посеред ресторану. Тим самим, зокрема, нагадуючи його відвідувачам, що поки ми відпочиваємо, хтось воює за нас, за наш мир.

 

Усього тиждень залишився для того, аби зібрати новорічні подарунки солдатам: пакувати та розвозити їх на передову волонтери почнуть від католицького Різдва, з 25-го січня. Поза тим, обіцяють: подарунки прийматимуть і після 25-го — до частини підрозділів вони доїдуть ближче до православного Різдва.
Зокрема, у Харкові 29-го грудня проведуть благодійний концерт, на якому збиратимуть подарунки бійцям уже до Різдва. Деталі організатори повідомлять найближчими днями.

 

Як передати подарунки солдатам:

(Інформація про адреси складів, пересилку Новою Поштою та грошові перекази на подарунки на картку — за лінком, на сторінці проекту “Армія подарунків”) або:

 

Куди приносити подарунки:
Help Army
— телекомпанія Приват-ТВ, вул. Пушкінська, 79;
— склад на Комсомольскому шосе, 77;
— магазин «Нова Вода», Московський проспект, 191;
БФ «Єдина родина»
— вул. Мельникова, 2, 3-й поверх ;
БФ «Мир і порядок»
— вул. Гоголя, 11
— ТРЦ «Дафі», 1-й поверх, біля супермаркету Fozzy

 

Нагадаємо, “Армія подарунків. Свято для солдата” — це всеукраїнський проект, покликаний зібрати новорічні подарунки для наших бійців на передовій. “Давайте не забувати, що наші свята будуть можливими виключно завдяки їм, нашим сміливим хлопцям і дівчатам, і, на жаль, завдяки тому, що у них цих свят не буде, вони їх зустрінуть у холодних окопах, — нагадують організатори проекту. — Тому наш людський обов’язок —  подарувати їм хоча б трошечки свята, нагадати, що ми про них пам’ятємо щохвилини”.

Так же на KharkovInform: