Літмузей запрошуює на вечір памяті Христини Алчевської


Дата публикации: 14 марта 2012

16 березня виповнюється 130 років від дня народження Христі Олексіївни Алчевської, поетки та педагога, чия діяльність пов’язана з Харковом. У Літературному музеї з цієї нагоди відбудеться вечір пам’яті Христі Алчевської, організований спільно з бібліотекою ім. В. Г.Короленка.

«Ви схожі на лілею, яку всі люблять, але ніхто не пригорне до серця». Ці слова, які Ольга Кобилянська адресувала Христі Алчевській, стосуються, певно, і її самої. Обидві вони належали до того типу жінок, яким кохані чоловіки не відповідали взаємністю. І це вивільнило їм час для творчості. Сьогодні їхній доробок розглядається у підручниках, монографіях і обговорюється на гендерних семінарах, хоча творчість Ольги Кобилянської є більш дослідженою, як і її біографія. Про Христю Алчевську навіть у Харкові, місті, де вона прожила все своє життя, знають надзвичайно мало. А проте, свідома власної ролі в українській літературі, сама Христя сказала Панасу Любченку вже у тридцятих: «З літератури мене викинути не вдасться!»

Про сліди Христі Алчевської в літературі і взагалі в культурному житті Харкова першої третини ХХ століття йтиметься на зустрічі в Літмузеї. Завдяки Харківській державній бібліотеці ім. В. Г. Короленка відвідувачі зможуть познайомитися з прижиттєвими виданнями авторки, дізнатися більше про її життя, почути вірші поетки, а ще скласти листівочки з її віршами і забрати їх собі на пам’ять.

Зустріч відбудеться 16 березня о 15 годині в Харківському літературному музеї – вул. Фрунзе, 6 (ст. м. «Архітектора Бекетова» або «Пушкінська»).

Тел. 706-25-79

Вхід до музею 10 грн 50 коп (5 грн 50 коп для учнів та студентів)

Так же на KharkovInform: