Концерт «Ш&Ш. Сатира та гротеск у класиці»


Дата публикации: 17 декабря 2020

18 грудня о 18:30 відбудеться яскравий концерт від МАСО Слобожанський та Юрія Яковенка «Ш&Ш. Сатира та гротеск у класиці».Будинок Алчевських, вул. Жон Мироносиць, 13 (ст. метро «Архітектора Бекетова»)

ПРОГРАМА:
Д. Шостакович. Сюїта з балету «Болт»
А. Шнітке. Сюїта з музики до спектаклю «Мертві душі»

Сюїта зі скандального балету «Болт» (1931 р.). Тут Шостакович виступає як музичний памфлетист, як шпаркий фейлетоніст, як злий та спостережливий сатирик. Його музичні замальовки сполошеного радянського міщанства можуть змагатися в образності та сатиричній рельєфності з розповідями Зощенка або фейлетонами Кольцова. Критики відзначають барвистість, мелодійність музики, її цитатність (Шостакович використовував мелодії мьюзік-холу та естради) і блискучу оркестровку. 

 

Сюїта з музики до вистави «Мертві душі». Альфред Шнітке – один з лідерів світового музичного авангардизму*. Музика до вистави експресивна, містична, чаруюча, стилізована під «хуліганське шоу» з навмисним нагромадженням жанрових банальностей. Вона надає музиці спектаклю динамізм, підкреслює колорит гоголівського світу, де від смішного до страшного лише один крок.

Так же на KharkovInform: