ХНАТОБ здобув театральний «Оскар»


Дата публикации: 5 декабря 2020

Постановка «Любов до трьох апельсинів» Харківського національного академічного театру опери та балету імені М. В. Лисенка / «Схід Opera» була визнана переможцем Всеукраїнського театрального фестивалю-премії «ГРА» в номінації «Найкраща музична вистава в жанрі опери/оперети/мюзиклу». Вона розділила перше місце з виставою «La Traviata» Одеського національного академічного театру опери та балету.

Всеукраїнський театральний фестиваль-премія «ГРА» – щорічний мистецький конкурс, який визначає найкращі прем’єрні вистави за підсумками минулого календарного року. Засновником та організатором премії є Національна спілка театральних діячів України.

Цього року через карантинні обмеження організатори фестивалю проводили оцінювання частково онлайн, а за нагоди відряджали на перегляди вистав групу експертів. Також оргкомітет відмовився від традиційного підсумкового фестивального тижня за участю міжнародного журі. З 83 заявлених конкурсантів – професійних театральних колективів – експерти поетапно визначали найкращих.

Прем’єра постановки «Любов до трьох апельсинів» відбулася на сцені «Схід Opera» напередодні закриття 143 театрального сезону. До цього зазначену виставу не ставили в українських театрах десятиріччями. Опера «Любов до трьох апельсинів» була написана Сергієм Прокоф’євим на власне лібрето за мотивами іскрометної казкової п’єси італійського письменника і драматурга Карло Гоцці. Вистава висміює традиційні штампи жанру і робить це яскраво, легко, з гумором.  До складу постановчої групи, яка створювала прем’єру, увійшли: лауреат міжнародних конкурсів, головний диригент «Схіd OPERA», заслужений діяч мистецтв України Дмитро Морозов; лауреат міжнародних та національних конкурсів, головний режисер «Схіd OPERA» Армен Калоян; заслужений діяч мистецтв України, головний хормейстер «Схіd OPERA» Олексій Чернікін; художник-постановник Алія Байтенова (Київ); балетмейстер-постановник Олена Пуль (Харків).

Так же на KharkovInform: