Город и обновления


Дата публикации: 17 февраля 2014

Представництво Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні за підтримки центру сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр» раде запросити Вас на участь у презентації другого числа збірки «Урбаністичні студії» «Місто і оновлення».

Ця книга є другою збіркою із серії «Урбаністичні студії», яку Представництво Фонду ім. Г. Бьолля видає в рамках проекту «Участь громадян у розвитку міста» протягом останніх двох років.
Випрацьовуючи ключові ідеї цієї публікації, ми планували окреслити головні напрямки (місто і оновлення) і вже через них, як крізь збільшувальне, магічне, скло, подивитися на окремі випадки, місця, локації і процеси, що відбуваються в них. Цього разу було вирішено не обмежуватися Києвом і навіть межами країни, а розширити географічні рамки: розробивши концепцію збірки, ми звернулися до спільноти урбаністичних дослідників світу через відкритий конкурс — call for papers. Це був свого роду експеримент…В результаті маємо досить широку, але, зрозуміло, аж ніяк не вичерпну панораму: від українських Києва, Львова, Харкова, Кіровограда, Полтави і до російського Єкатеринбурга, американського Чарльстона, австралійського Мельбурна, новозеландського Крайстчерча чи австрійського Ґраца. Важливо сказати, що ми не прагнули охопити неосяжне. Ми усвідомлювали всю складність завдання, але поставили перед собою досить амбітну мету: зрозуміти, як процеси оновлення впливають на фізичну та соціальну реальність сьогоднішніх міст.
Збірка складається з чотирьох розділів, які розглядають процеси оновлення і просторового перетворення міста під кутом зору різних аспектів: «Історичний спадок і оновлення»; «Політики оновлення»; «Індустріальний спадок і оновлення»; «Реакції на оновлення».

Ми намагалися урізноманітнити цю публікацію як ґрунтовними теоретичними текстами, так і актуальними спостереженнями та польовими дослідженнями, тому сподіваємося, що вона буде цінною не тільки для професійної академічної спільноти, а й всіх, хто цікавиться урбаністичною тематикою.

Доповідачі:

Андрій Макаренко, координатор програми підтримки демократії та громадянського суспільства в Україні Представництва Фонду ім. Г.Бьолля в Україні, Київ

Світлана Шліпченко, головний редактор збірки «Урбаністичні студії», кандидат філософських наук, НАУКМА, Київ

Владислав Тимінський, виконавчий редактор збірки «Урбаністичні студії», аспірант кафедри урбаністики, ХНУБА, Харків

Олексій Мусієздов, один з авторів збірки
«Урбаністичні студії», кандидат соціологічних наук ХНУ ім. В.Н.Каразіна, Харків

Юлія Сорока, рецензентка збірки, доктор соціологічних наук ХНУ ім. В.Н.Каразіна, Харків

Так же на KharkovInform: