«Глибокий космос» презентують у Харковi


Дата публикации: 11 мая 2017

20 травня о 17.00 у «Vovatanya» Gallery вiдкриється виставка «NGC. Глибокий космос» молодої харківської художниці Олі Федорової.

 

Глибокий космос. Галактики, туманності, сузір’я, зірки і скупчення – об’єкти нескінченно великі и нескінченно далекі. Людина – усіх речей міра, але космос не вимірюється людським. Космічні відстані й величини не піддаються ні обчисленню, ні порівнянню, ні уяві. Галактики й туманності – поза межами нашого досвіду, зірки й сузір’я – поза всіма можливостями нашого пізнання. Життя людини, роду, цивілізації, Землі – один непомітний акт у безкінечній циркуляції мас і матерій. Секунда, що тоне у товщі тиші. Великий Простір і велике Мовчання, у якому і ми – німі, не маючи слів описати (обійняти) те, що настільки більше нас. Але ми весь час намагаємося пробитися крізь це мовчання, відвоювати собі хоч маленький шматок цього простору. Ми винайшли науку і машини, як протези для наших слабких і недовговічних тіл. Телескопи показують нам віддалені галактики, мова математики описує й передбачає явища, комп’ютери знаходять нові планети, а супутники чують за нас звуки, що лунають з зірок. Наука і машини стали посередниками, через яких людина отримала можливість пізнання. Але він все ще – лиш спостерігач. І сотні років минуть перш ніж вона зможе побачити космос на власні очі, почути його музику, спробувати його на смак, відчути вібрацію, поверхню інших планет під ногами. До тих пір – ми усі спостерігачі, а Всесвіт нам буде являтися у рядках алгоритмів і лініях схем.

 

Виставка — новий проект молодої художниці, спроба відчути космос і віднайти його у мистецтві. Так як космос не може бути пізнаний безпосередньо, художниця переводить себе із ролі активного творця у роль пасивного спостерігача й інструмента. Фотографії об’єктів глибокого космосу з каталогу NGC (New General Catalogue of Nebulae and Clusters of Stars), зняті телескопом «Хаббл», були оброблені нейронною мережею графічного редактора, після чого цифрова інформація була прийнята і романтично засвоєна. Художниця вважає, що отримані нею лінеарні образи є не чим іншим, як матеріальною структурою глибокого космосу – графічним зображенням енергетичних потоків і руху космічних мас.

 

Відкриття та презентація виставки відбуватиметься у рамках Всеукраїнської акції «Ніч Музеїв 2017» і супроводжуватиметься авторськими екскурсіями проектом та серією науково-популярних і мистецьких лекцій.

Так же на KharkovInform: