Future Generation Art Prize


Дата публикации: 15 мая 2014

PinchukArtCentre завершив прийом заявок на здобуття мистецької премії Future Generation Art Prize 2014. За період з 13 січня до 30 квітня 2014 року, завдяки демократичній та відкритій онлайн-процедурі подання заявок на участь через офіційний сайт futugenerationartprize.org, до третього конкурсу долучилися понад 5 500 молодих художників з усіх континентів, що представляють 148 різних країн світу.

Заснована Фондом Віктора Пінчука в 2009 році, Future Generation Art Prize — це перша міжнародна премія для художників у віці до 35 років, метою якої є відкриття нових імен у світі мистецтва та надання довгострокової підтримки наступному поколінню художників з усього світу.

Головний приз премії становить $100 000, з яких $60 000 переможець отримує готівкою і $40 000 – грант для створення нових робіт. Також $20 000 виділяється на резидентські програми для максимум п’яти лауреатів Спеціальних премій.

У 2014 році Future Generation Art Prize підтримало більш ніж 60 партнерських платформ проекту та 300 арт-експертів, які  поширювали інформацію про премію та залучали до участі молодих художників з усього світу. З метою забезпечення глобального доступу до конкурсу, починаючи з 2014 року, Future Generation Art Prize пропонує конкурсантам можливість подавати заявки десятьма мовами: англійською, арабською, іспанською, китайською, німецькою, португальською, російською, українською, французькою та японською.

Всього на участь у конкурсі подали заявки 5 449 осіб та 137 мистецьких колективів. Понад 50% претендентів – віком до 30 років, а пропорція між учасниками чоловічої та жіночої статі – майже рівна.

Екхард Шнайдер, Генеральний директор PinchukArtCentre: «Ми дуже пишаємося результатами третього конкурсу премії Future Generation Art Prize. Успіх отримання такої неймовірної кількості та якості заявок полягає в довірі, яку майбутнє покоління митців має до прогресивної, нової моделі першої глобальної арт-премії. Future Generation Art Prize виносить на перше місце художню якість, постійну підтримку нових талантів, доступ до мистецької та культурної сцен світового рівня та, особливо,  прихильність до Премії  всесвітньо відомих митців».

Номінанти третього конкурсу Премії Future Generation Art Prize візьмуть участь у виставці в PinchukArtCentre з 25 жовтня 2014 по 4 січня 2015.

Члени міжнародного журі зберуться в Києві для визначення володарів Головної та Спеціальної Премій. Імена лауреатів будуть оголошені на церемонії нагородження в Києві у грудні 2014 року.

З моменту свого заснування Премія Future Generation Art Prize закладена в неї ідея створити спільноту молодих художників по всьому світу знайшли підтримку в особі Патронів Премії — Деміена Хьорста (Damien Hirst), Джеффа Кунса (Jeff Koons),
Андреаса Ґурскі (Andreas Gursky) і Такаші Муракамі (Takashi Murakami). Крім консультування та підтримки художників-переможців, Патрони Премії представляють свою роботи паралельно з виставкою номінантів на Премію Future Generation Art Prize у PinchukArtCentre. У 2010 та 2012 роках вже відбулися виставки Такаші Муракамі та Деміена Хьорста.

Премія Future Generation Art Prize проводиться під наглядом видатних членів Міжнародної Ради. Крім засновника Премії, Віктора Пінчука, та чотирьох Патронів Премії, до складу Ради також увійшли Елі Броуд (Eli Broad), Дакіс Жоану (Dakis Joannou), сер Елтон Джон (Elton John), Міучча Прада (Miuccia Prada), а також директори музеїв: Річард Армстронг (Richard Armstrong), директор фонду та музею Соломона Гуггенхайма; Глен Д. Лоурі (Glenn D. Lowry) директор MoMA; Альфред Пакеман (Alfred Pacquement), директор Центру Помпіду.

Статистичні дані перебігу процедури подачі заяв на здобуття премії
Future Generation Art Prize 2014

Загальна кількість поданих заяв
Індивідуальні                    5 449
Колективні                      137
Разом:                               5 586

Стать
Чоловіча                          51,85%
Жіноча                            48,16%

Вік
18-20                               2,37%
21-25                               17,06%
26-30                               34,86%
31-35                               45,72%

Кількість представлених країн: 148

Регіони:
Європа                           49,48%
Північна Америка             18,91%
Азія                               18,72%
Південна Америка             6,69%
Африка                            4,02%
Австралія та Океанія         2,19%

Переможці 1-го і 2-го конкурсів на здобуття Премії Future Generation Art Prize:

Лауреати Головних премій:
2010: Сінтія Марселле (Бразилія);
2012: Лінетт Ядом-Боакьє (Великобританія).

Лауреати Спеціальних премій:
2010: Ніколае Мірча (Румунія);
2012: Йонатас ді Андраде (Бразилія), Міколь Ассаель (Італія), Ахмет Огют (Туреччина), Райан Табет (Ліван) та Марва Арсаніос (Ліван).

Календар проекту в 2014 році

Квітень – червень 2014          Відбіркова комісія розглядає заявки і відбирає 20 учасників шорт-листа.
Червень 2014                      Оголошення номінантів Премії 2014 року.
25 жовтня 2014 –
4 січня 2015         
Виставка учасників шорт-листа в PinchukArtCentre, Київ. Переможець Премії PinchukArtCentre 2013 також приймає участь у виставці.
Грудень 2014 Церемонія нагородження Премії Future Generation Art Prize 2014.
Травень – вересень 2015 Як і в 2011 та 2013 роках планується проведення виставки «Future Generation Art Prize@Venice 2015» – виставка учасників шорт-листа в рамках паралельної програми (Collateral events) 56-ї Венеційської бієнале La Biennale di Venezia.

Додаткова інформація:

Художники подавали свої заявки на участь у конкурсі через офіційний сайт Премії www.futuregenerationartprize.org з 13 січня до 30 квітня 2014 року.

З метою залучення до участі в конкурсі художників з усього світу, починаючи з 2014 року, Future Generation Art Prize відкриває можливість подавати заявки десятьма мовами: англійською, арабською, іспанською, китайською, німецькою, португальською, російською, українською, французькою та японською.

Відбіркова комісія, склад якої визначено членами журі, ознайомляться з усіма отриманими роботами і відберуть 20 учасників шорт-листа Премії. Їх імена будуть оголошені в червні 2014 року. Ці художники візьмуть участь у виставці в PinchukArtCentre, на якій зможуть представити як роботи запропоновані на конкурс, так і нові, створені спеціально для проекту. Переможець національної Премії PinchukArtCentre автоматично потрапляє в шорт-лист Future Generation Art Prize 2014 і стає 21-м учасником виставки номінантів.

Склад Відбіркової комісії 2014 року:

 • Рафаель Чікуква – головний куратор Національної галереї Зімбабве (Зімбабве)
  Подання Бісі Сільви;
 • Сунь Донгдонг – незалежний куратор (Китай)
  Подання Філіпа Тінарі;
 • Бйорн Гельдхоф – заступник арт-директора PinchukArtCentre (Україна)
  Подання Екхарда Шнайдера;
 • Саймон Кастетс – директор Swiss Institute (США)
  Подання Франческо Бонамі;
 • Джачінто ді П’єтрантоніо – директор GAMeC (Італія)
  Подання Яна Фабра;
 • Тайана Піментель – директор Fundacion Siqueiros (Мексика)
  Подання Доріс Сальседо;
 • Давід Ріфф – незалежний митець, письменник і куратор (Німеччина)
  Подання Адама Шимчика.

Виставка номінантів на Премію проходитиме з 25 жовтня 2014 до 4 січня 2015 року. У грудні 2014 року, міжнародне журі збереться в Києві для розгляду та обговорення наданих на конкурс робіт. Вони визначать володаря Головної Премії Future Generation Art Prize, який отримає $100 000 (з них $60 000 — готівкою, а $40 000 — на створення нових творів). Крім того, додаткові $20 000 будуть спрямовані на програми стажування для лауреатів спеціальних премій.

Склад міжнародного журі Future Generation Art Prize 2014:

 • Франческо Бонамі (Francesco Bonami) – куратор, директор 50-ї Венеційської бієнале (Італія);
 • Доріс Сальседо (Doris Salcedo) – художник (Колумбія);
 • Бісі Сільва (Bisi Silva) – незалежний куратор, директор Centre for Contemporary Art, Лагос (Нігерія);
 • Філіп Тінарі (Philip Tinari)  – директор Ullens Center for Contemporary Art у Пекіні (Китай);
 • Ян Фабр (Jan Fabre) – художник (Бельгія);
 • Адам Шимчик (Adam Szymczyk) – арт-директор documenta 14 (Польща);
 • Екхард Шнайдер (Eckhard Schneider)  – генеральний директор PinchukArtCentre (Україна).

Майже 60 партнерських платформ, що представляють більше 38 країн, підтримають процес подачі заявок та саму Премію Future Generation Art Prize в 2014 році. Це є показником того, наскільки успішно Премія розширила свою глобальну мережу для того, щоб залучити митців з різних регіонів світу, особливо з тих регіонів, що розвиваються — Південна Америка, Австралія, Африка та Океанія.

Партнерські платформи в 2014: www.futuregenerationartprize.org/en/partner-platforms

Так же на KharkovInform: