Дві тисячі подарунків: новорічне щастя в Щасті


Дата публикации: 29 декабря 2014

Понад дві тисячі новорічних подарунків для бійців запакували волонтери харківської групи Help Army. Перші посилки вже отримали бійці в Щасті, Новоайдарівському районі, Дебальцевому та Лисичанську.

 

Це далеко не єдина група, яка збирає новорічні подарунки солдатам. В “Армію подарунків” ввійшли інші харківські волонтерські групи та благодійні фонди, а також їхні колеги зі Львова, Києва, Одеси, Кривого Рогу та Дніпропетровська. В інших містах також приготували подарунки бійцям до свят.

 

Основну частину подарунків волонтери Help Army відвезли своїм підопічним в Луганську область: частинам 92-ї бригади, що базуються навколо Щастя та в Новоайдарівському районі, бійцям на блокпостах від Чугуєва до Станиці Луганської, львівським ракетникам, розвідним підрозділам та криворізьким танкістам (17-ї танкової бригади).

 

Подарунки збирали близько двох місяців: щось приносили харків’яни, щось надсилали люди з інших міст, щось купували самі волонтери — за гроші, які люди переказували спеціально на подарунки.

 

“От ви колись пакували в новорічну обгортку прилад нічного бачення або бінколь з дальноміром? — сміється ініціаторка акції “Армія подарунків” Іванна Скиба-Якубова. — Ми от пакували. Хлопці тоді подвійно радіють: і тому, що з’явилася вкрай потрібна річ, і тому, що настрій хоч трошки святковий”.

 

Кожен подарунок дівчата пакували за принципом “щось корисне, щось солодке, оберіг і листівка або дитячий малюнок”. Серед корисного — теплі шкарпетки, ліхтарики, хімічні грілки, розмальовані фляги, термоси тощо. Везли також книжки, журнали Playboy і Maxim. Були й неодмінні новорічні атрибути: дід Мороз зі Снігуронькою, новорічні ельфи та гноми, прикрашені штучні ялинки, мандарини, кілька відер олів’є та квашеної капусти.

 

А головне — обійми і поцілунки.

 

“У мене була важлива “цілувальна місія” — зізнається Іванна. — Хотілося обійняти і поцілувати кожного, від усіх нас. А хлопці й раді, багато хто підходив по другому й тертьому колу. Якщо ж серйозно, то це правда дуже  важливо: показувати хлопцям, що ми їх любимо, що вони нам потрібні, що вдома чекають. Що вони борються не за якусь ефемерну ідею, а от за нас, за цих дівчат, які їх обіймають”.

 

Проект “Армія подарунків” не закінчується, волонтери продовжуть приймати те, що люди хочуть подарувати своїм бійцям. “По-перше, ще буде Різдво; по-друге, є ще частини, до яких ми поки що не доїхали; а взагалі ми хочемо нашу “Армію” зберегти і дарувати хлопцям час від часу подарунки просто так, просто за те, що вони у нас є, — розповідають дівчата з Help Army. — Ми страшно вдячні всім, хто долучився до проекту. Не так важливо, принесли ви шкарпетки чи маскхалат, головне — що ви подумали про наших хлопців, не зробили вигляд, що вас це не стосується”.

Так же на KharkovInform: