Чарівність української вишивки у персональній виставці майстрині Любові Бугар «Закодована вічність в узорах»


Дата публикации: 3 августа 2017

З 10 по 31 серпня в Обласному організаційно — методичному центрі культури та мистецтва відбудеться персональна виставка вишивки Любові Бугар «Закодована вічність в узорах».

Експозиційні роботи передають вічність української традиції та розкривають цінність орнаменталістики. Рушники, сорочки, серветки, скатертини — кожна робота передає унікальність та витонченість вишивки в окремих техніках. Візерунки розроблені майстринею індивідуально. Для передачі глибини та магічності орнаментів, Любов опанувала багато складних технік вишивання по тканині. Серед них заволікання, занизування, низинки, гладі, настил, набирування, зубцювання, петельний шов, кривульки, штапівки, рушниковий шов, гуцульський кучерявий шов та петлевий шов.

Натхненням для майстрині стала багата спадщина української культури. Це не тільки орнаменти історичних періодів формування української держави, але й територіальні особливості кожного регіону. Тому у колекції Любові сьогодні представлені узори Полтавщини, Полісся, Волині, Буковини, Гуцульщини, Наддніпрянщини, а також рушники вишиті за трипільськими мотивами та часів Київської Русі.

Мотив кожної роботи передає магічність та вишуканість української культури. Затамувати подих та насолоджуватися творчою історією України зможе кожен гість експозиції.

Початок виставки 10 серпня о 14.00 годині.

Так же на KharkovInform: