Балет з елементами брейкинга презентують у Харковi


Дата публикации: 10 апреля 2017

Щорічний міжнародний фестиваль «Французька весна» вже завiтав до Харкова. Фестиваль представляє різні елементи культури Франції. Харків’яни бачили спектакль «Антігона», наступний сюрприз – балет з елементами брейкинга «Переміщення» 18 квітня (початок о 18.30) на сценi ХНАТОБу.  Вiн поєднав своєрідний стиль брейк-дансу українських танцівників і ліричність, властиву французькому хореографу, що поставив цей сучасний балет. Цей проект вже оцінила київська публіка.

 

Історія створення балету:  На запрошення Французького інституту в Україні, хореограф Браїм Бушелагем неодноразово відвідував Україну з виставами, як танцюрист, а пізніше як хореограф-постановник. Захоплений професійністю і самовіддачею українських танцівників, Браїм планує вивести хіп-хоп на велику сцену у власній виставі, яку першими побачать українці, а потім Франція та інші країни Європи.

Браїм Бушелагем обрав для нового проекту групу з 12 українських танцюристів. Їх сила характеру і рішучість привели цих танцівників на міжнародну сцену змагань із хіп-хопу. Наразі вони вирішили написати новий розділ у своїй історії, відкривши для себе з Браїмом Бушелагемом авторський хіп-хоп. Музику до балету написав молодий український музикант r.roo

 

ЗАДУМ

Сцена — чистий аркуш. Квадрат 8 на 8 метрів. Як порожній екран, на якому змінюються кадри з фільму. Простір танцю, місце для креативу та хореографії, де 13 танцівників напишуть власну історію, яка не залишить осторонь нікого з глядачів. Граючи виставу у межах цього квадрату та поза ним, надихаючись переходами між відео і танцем, Браїм працює над створенням ігрового простору, поєднуючи енергію брейк-дансу та властивої йому ліричності. Таким чином, іде процес творення безпосередньо під час гри.  Сюжетна лінія цієї вистави базується на принципах кінематографічного монтажу та використанні цифрових технологій, а створені образи, що розкривають танець хіп-хоп світові —  через незвичні для нього медіа. За одну годину актори створять «власний фільм» і покажуть його глядачам, використовуючи сучасні технології та, звісно, свою майстерність.

Так же на KharkovInform: