П@п@ Карло


Дата публикации: 8 июля 2020

Харьковская рок-группа основана в 1992 году, выпустила шесть альбомов, последний — «Мова, Секс та Рок-н-ролл» — в 2014-м. Лидер и вокалист группы — Василий  Рябко.

— Начнём с вопроса, которым обычно заканчивают: о планах. Когда ждать нового альбома? Каким он будет?

— Він вже готовий, але карантин скасував презентації та концерти. Тому поки чекаємо. Цього разу альбом — це арт-бук з ілюстраціями геніального Нікіти Тітова, QR-кодами з посиланнями на відео та аудіо. Можна почитати тексти, одразу послухати та подивитись творчість. Альбом має назву «Миротворець», це відома у світі модель револьверу, також у альбомі є пісня та кліп з такою назвою. Пісня про право на самооборону та зброю.  Пісня написана та записана з Борисом Севастьяновим, взагалі в альбомі багато дуетів та спільних колаборацій. Незабаром побачите-почуєте.

— Остальные песни альбома соподчинены заглавной, их смыслы встраиваются в её основную идею, как-то дополняют? Каков в целом месседж альбома?

— Загальна ідея — про еклектику миру та війни, це пісні про війну, кохання та почуття. Іноді навіть  у одній пісні. Альбом вийшов дуже сенсовним. І так, загальна ідея присутня. Чи я хочу так бачити.

— Какие рок-стили в альбоме превалируют? Чем он в музыкальном плане отличается от предыдущих альбомов?

— Музично — повне різномаїття. Є акустика, є пісні з духовим та народним оркестрами, є фірмовий зараз рок-н-ролл з баяном. Є пара пісень з бітбоксом. Знов-таки, вокалісти іноді запрошувались під конкретний трек. Але все впізнається, «ПК» залишився вірним собі.

— «Википедия» говорит: «грали у шкільному ВІА, щоб отримати доступ до комори з музичними інструментами, через яку й отримали свою назву». А «собачки» в названии что означают?

— Дві «собачки», зараз це вже «равлики», колись означали «Два бульдога», була така хороша пісня  у першому альбомі, давно її не граємо.

Зараз ми відмовились від такого написання, щоб не ускладнювати пошук групи в інтернеті.

— «П@п@ Карло» были лицом и голосом харьковского Евромайдана, теперь у вас постоянные концерты в зоне АТО/ООС. Какие ваши песни на выступлениях там просят исполнить чаще всего?

— У нас є декілька пісень, які співаються завжди — це «Не любить, не хоче», «Харків», «Шансон», з нових — це «Миротворець», «Погуляємо», «Баян».

Просять співати більше веселих пісень, бо іншого там вистачає.

— То, что группа харьковская, определяет её характер и стиль? Есть ли вообще такой стиль, как «харьковский рок» — специфический и узнаваемый?

— Не впевнений, але нам постійно кажуть про це люди, думку яких ми цінуємо. Добре це чи погано — вирішувати тим, хто слухає. Гадаю, що тут мова про щирість музики та текстове навантаження. Я вважаю, перевага ідейності над обгорткою завжди була присутня у місцевих рокерів.

— Какие из харьковских групп наиболее отвечают этим критериям?

— Більшість точно. Не буду називати найбільш тиражовані, але, наприклад, «Оркестр Че», Жадан з усіма своїми проєктами, Захар Май точно вплинули не тільки на харківську музику.

— Посоветуй, на свой вкус, читателю «ХЧГК» — что слушать. Что из новинок украинских, может, и зарубежных нельзя пропустить?

Зараз дуже багато якісної української музики з’явилося. Всіх не буду називати, бо дуже і дуже багато нового та класного. Тому — слухайте нашого «Миротворця».

Сам зараз слухаю альбом «Конфіскат» «Лінії Маннергейма» та українську автентичну музику. Постійно раджу слухати те, що змінює твій внутрішній світ, несе ідеї, які змусять підняти попу з дивана та втілити свої задуми у щось матері- альне. Є творчість, яка н адихає. Я — адепт такої. Ще раджу читати та дивитись

Так же на KharkovInform: