Діти застою


Дата публикации: 29 июля 2012

У романі «Діти застою» Василя Кожелянка — апологета жанру «альтернативної історії» — у цілком реалістичний спосіб систематизується епоха і створюється портрет «втраченого» покоління, що виказує в авторі професійного журналіста репортажного кшталту.

Так, наприклад, головний герой цієї буковинської оповіді «зростав якраз у ті часи, коли каву остаточно витіснив чай, багатомовність — суржик, а затишні, повні різноманітного добра крамниці — великі гастрономи й універмаги з лункими від порожнечі полицями». Тож не дивно, що при цьому на суто життєвому матеріалі каталогізується безліч соціокультурних складових з історії України за її австро-угорських, радянських, а також незалежних часів.

[img=left alt=Василий Кожелянко]http://www.inform.kharkov.ua/modules/books/images/Zastoy2.jpg [/img] Саме у такий «конспективний» спосіб у романі розповідається про «золоту добу застійного соціалізму» — період життя в Радянському Союзі від придушення Празької весни до початку Афганської війни, — причому в контексті місцевих реалій і на прикладі окремо взятого героя. Школа-військо-інститут з точки зору «буржуазного націоналіста» плюс пиятика-кохання-бізнес і Майдан на закуску — ось така політична географія викладається нам у «Дітях застою».

Василь Кожелянко
Діти застою
— Чернівці: Книги — ХХІ, 2012. — 328 с.

ТЕКСТ: ІГОР БОНДАР-ТЕРЕЩЕНКО

Так же на KharkovInform: