«Тут і зараз». Виставка Архімандрита Миколая (Анатолія Мороза)


Дата публикации: 19 Октябрь 2016
unnamed

На виставці представлені портрети наших сучасників, а також — пейзажі, написані під час подорожей по Україні та за кордоном.

 

Архімандрит Микола (Анатолій Мороз) розглядає образотворче мистецтво як потужну силу, здатну не тільки розвивати людину в естетичному і культурному плані, а й бути способом звернення до світу духовного.

 

У творчості Анатолія Мороза поєднуються кілька стилів: це і реалізм, з його увагою до навколишньої дійсності, і постімпресіонізм з виявленням основних елементів і станів природи, декоративізм і плавність ар-нуво. Яскраві, динамічні, наповнені тонкими нюансами картини, створюють відчуття внутрішньої гармонії і впорядкованості. Завдяки різним мистецьким способам і високій майстерності, художник здатний найбільш правдиво передати характер людини, і його емоційний стан, пережитий в момент «тут і зараз». Анатолій Мороз перебуває в постійному натхненні, творчому пошуку і вдосконаленні. Мистецтво для нього є засобом пізнання навколишнього світу, який здатний дати людині можливість відчути в собі духовний початок і творчу енергію, спрямовану на творення.

Довідка: Анатолій Мороз народився в  селі Корнин Житомирської області в 1949 р. Ще з дитинства захопився малюванням. Надихався кращими зразками українського та світового мистецтва. Перша професійна виставка художника пройшла в 1977 р. Творчість Анатолія Мороза багатогранна: він пише пейзажі, портрети, натюрморти, займається виготовленням вітражів та ін.. Його роботи знають не тільки в Україні, а й за її межами. За останні кілька років відбувся ряд персональних виставок художника в українських і зарубіжних галереях та музеях. Роботи Олександра Мороза користуються великою популярністю у колекціонерів та поціновувачів мистецтва.

 

Під час роботи виставки відбудеться ряд культурологічних заходів:

25 жовтня в 17:00 — лекція з психології з циклу лекцій «Мистецтво жити», тема: «Мистецтво щасливих відносин». Лектор — психолог, філолог, журналіст Северіна Л. В.

27 жовтня в 17:00 — лекція з циклу «Символізм Священних текстів», тема: «Символізм Біблії. Старий Завіт. Книги Іони, Іова, Еклесіаста». Лектор — канд. філософських наук, релігієзнавець Шелкова Н. В.

2 листопада в 17:00 — лекція з історії мистецтв з циклу лекцій «Простір і час українського мистецтва (XIX — ХХ ст.)». Тема: «Сучасне мистецтво України. Тенденції 2000-х років». Лектор — мистецтвознавець В. Пухарев

3 листопада в 17:00 — творча зустріч з автором виставки «Тут і зараз» Архімандритом Миколаєм (Анатолієм Морозом)

Место проведения:

Галерея Искусство Слобожанщины

Харьков, Госпром, 4-й подъезд, 1-й этаж (вход со стороны пл. Свободы).

тел.: (057) 717-10-40, (057) 705-15-50

Даты проведения:

Так же на KharkovInform: