… Сорочку мати вишила мені … червоними і чорними нитками …


Дата публикации: 30 Август 2016
igolka-s-nitkoy-1

В експозиції, крім суто музейних експонатів, будуть демонструватися й сорочки, які зберігаються вдома як сімейна реліквія, як пам’ять, як символ національної культури.

 

Історія вишиванки вбирає в себе властиві прикмети даної місцевості, які виділяються своєрідною технікою виконання, притаманною гамою кольорів й унікальними візерунками. А географічно сорочки будуть представляти Харківщину, Полтавщину, частково Сумщину, Івано-Франківщину та Білгородщину.

 

Український народ ставиться до вишитої сорочки, як до святині. Вишиванки передавалися з роду в рід, з покоління в покоління. Символічний образ вишитої сорочки досить широко зустрічається в народних піснях. Останнім часом вишиті сорочки впевнено оселилися на подіумах відомих дизайнерів, в нашому повсякденному житті. Вишиванка перестала бути музейним експонатом, модниці із задоволенням виходять на міські вулиці у вишитих нарядах.

 

Представлені на виставці сорочки, безумовно, будуть викликати зацікавленість у відвідувачів філігранною майстерністю вишивальниць, орнаментальною композицією, семантикою мотивів вишивок, вдалим поєднанням домотканого чи фабричного полотна з кольоровою гамою вишивальних ниток (заполоч, муліне, акрилові нитки).

 

До того ж досить гармонійним буде поєднання етнографічної класики з сучасним етноживописом, представленим на виставці відомим харківським митцем, Заслуженим художником України Михайлом Поповим. За оцінкою мистецтвознавця Ольги Денисенко «Творчість Михайла Попова, його авторський стиль є складним поєднанням стилістики експресіонізму, міфології, гротеску та надбання народної культури. Глибоко духовне, сокровенне і пережите ним самим «на хуторі ясеновому» на Харківщині допомагає йому трансформувати духовні народні традиції у свої образотворчі версії, де сюжетно-тематичний пантеїзм його композицій про сільський, «хутірський» побут і працю поєднано з фольклором, фантастичними уявленнями та віруваннями народу, поетичними легендами та повір’ями».

Место проведения:

Художественная галерея имени Г. Семирадского

ХНУ им. В. Н. Каразина

Площадь Свободы, 6

Даты проведения:

Так же на KharkovInform: