ЕрмиловЦентр


Дата публикации: 13 ноября 2017

еx.пленер

Віддалений доступ: Баранівка/Чернігів

16.11.17 — 01.12.17

Відкриття 16.11.2017 о 18-00

 

Grynyov Art Foundation спільно з ЄрміловЦентром презентують у Харкові перший виставковий проект, присвячений пленерній традиції у практиці художників ленд-арта. Пейзаж як уособлення первозданності, його атмосферність, його звук, запах і смак – основна тема художників. Їхня ціль — упіймати та відтворити мінливий стан природи. 

Перший «ex.пленер: Віддалений доступ. Баранівка» відбувся в червні 2016 року в селі Баранівка, Полтавської області. Метою акції для художників стала спроба освоєння природнього простору з використанням нетрадиційних, альтернативних класичному пленеру інструментів: дерева, металу, глини, соломи, ґрунту. Протягом семи днів сімома художниками було створено близько 30 робіт: інсталяції, об’єкти, енвайронмент арт, відео-арт, відео-перформанс, перформанс, фотографії. Деякі з проектів залишилися у природньому середовищі Баранівки, де й були створені. Інші ж — презентовані на першій звітній виставці експериментального ленд-арт пленера в Арт-підвалі Муніципальної галереї в 2016 році.

У 2017 році для проведення наступного «ex.пленер: Віддалений доступ» було обрано Чернігів. Місто з тисячорічною історією, місцями якого раніше пройшли наші колеги-художники пленерної акції «Шляхи Васильківского». Другий пленер відрізнявся увагою учасників до історичного контексту та соціальної тематики. Особливістю другого «ex.пленер. Віддалений доступ: Чернігів» стала робота з історією міста, його археологічною багатошаровістю і природнім ландшафтом.

«ex.пленер. Віддалений доступ» сьогодні — це природня художня лабораторія. Кожен наступний ex.пленер — нова локація і новий експериментальний підхід художників до сприйняття і репрезентації не тільки місця, але і себе в ньому. Так десятирічна пленерна акція «Шляхами Васильківського» завдяки ініціативі Тетяни та Бориса Гриньових отримала новий метод художнього осмислення пейзажу у форматі експериментального пленера.

Художники: Юрій Вишняков, Наталія Лісова, Вікторія Телетьєн, Юрій Штайда, Костянтин Зоркін, Тетяна Зоркіна, Олексій Яловега, Олександр Коцарев, Оксана Солоп, Богдан Локатир, Маргарита Журунова, Сергій Тонканов, Антон Саєнко, Ольга Федорова.

 

Куратори проекту: Вікторія Тєлєтьєн, Юрій Штайда

Консультант: Галина Глеба

Додаткова інформація:

095-305-49-79 Вікторія Тєлєтьєн

 

ЕрмиловЦентр

Харьков, Площадь Свободы, 4 

(главный корпус ХНУ им. В. Н. Каразина, вход со стороны Клочковского спуска)

Время работы: Вт-Вс с 12:00 до 20:00

тел: +380958013083

       +380577604713

e-mail: yermilovcentre@gmail.com

www.yermilovcentre.org

Место проведения:

ЕрмиловЦентр

пл. Свободы, 4
Тел.: (057) 706-47-13

Даты проведения:

Так же на KharkovInform: